Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Puchar Europy w triathlonie zbliża się wielkimi krokami. Kielce będą gospodarzem

wtorek, 21 maja 2024 15:31 / Autor: Michał Gajos
Puchar Europy w triathlonie zbliża się wielkimi krokami. Kielce będą gospodarzem
fot. Kielce.eu
Puchar Europy w triathlonie zbliża się wielkimi krokami. Kielce będą gospodarzem
fot. Kielce.eu
Michał Gajos
Michał Gajos

Już 2 czerwca ruszy Puchar Europy w triathlonie, którego nasze miasto będzie gospodarzem. Część pływacka odbędzie się w Zalewie Kieleckim. – Stawiamy pierwszy krok, żeby Zalew Kielecki stał się przestrzenią, nie tylko do uprawiania sportów wodnych, ale także, w przyszłości, do szeroko pojętej rekreacji – mówi Agata Wojda, prezydent Kielc.

Swój udział w wydarzeniu potwierdziło 170 zawodników i zawodniczek. – Na liście startowej mamy 20 triathlonistów i triathlonistek z naszego kraju. Po cichu liczę, że nasi reprezentanci znajdą się w pierwszych dziesiątkach swoich kategorii . Cieszymy się, że Kielce, które wychowały wielu medalistów Mistrzostw Polski dołączyły do innych miast-gospodarzy. Mam nadzieję, że kielczanie entuzjastycznie przywitają najlepszych triathlonistów i wspólnie stworzymy niezapomniane widowisko – przekonuje kielczanin Filip Szołowski, organizator Pucharu Europy w Polsce.

Zawody będą przeprowadzone w formule Super Sprint – 400 m pływania, 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. Wszystkie dyscypliny rozegrane zostaną w okolicy ul. Zagnańskiej. Najwięcej kontrowersji wzbudza część pływacka, która odbędzie się w niedopuszczonym do kąpieli Zalewie Kieleckim. Pisaliśmy o tym już przed kilkoma miesiącami.

– Cieszymy się, że wyniki badań wody dają możliwość przeprowadzenia zawodów w Zalewie Kieleckim. Mieszkańcy i mieszkanki Kielc mają wobec niego ogromne nadzieje, związane z rewitalizacją tej przestrzeni w przyszłości. Wiemy, że jest to wyzwanie, które nas czeka – mówi prezydent Kielc, Agata Wojda.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie miasta Kielce, ze względu na zawody, w dniach 1-2 czerwca wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie Zalewu. W sobotę, 1 czerwca od godziny 6:00 zamknięta zostanie wschodnia część jezdni ul. Zagnańskiej, od skrzyżowania z ul. Jesionową i ul. Łódzką, do wjazdu do marketów OBI i Merkury. Natomiast w niedzielę, 2 czerwca, w godz. 4:00-22:00 zamknięta dla ruchu drogowego będzie część wschodniej jezdni ul. Zagnańskiej, od skrzyżowania z ul. Jesionową i ul. Łódzką, do skrzyżowania z ul. Witosa. Objazd zostanie wyznaczony ulicami Łódzką, Olszewskiego oraz Morawieckiego. Ponadto nie będzie wówczas możliwości dojazdu samochodem do Cmentarza Piaski oraz ogródków działkowych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO