SPORT
Poznaliśmy dartowych mistrzów Kielc


W sobotę (5 kwietnia) w Kieleckim Centrum Bilarda i Darta odbyły się pierwsze w historii Deblowe Mistrzostwa Kielc o puchar Dartsmania.pl.
Ponad sto osób z całej Polski rywalizowało przy tarczach o zaszczytny tytuł Mistrza Kielc w deblu, w darcie.
– Jest to turniej będący czymś nowym w darterskim świecie. Organizujemy rywalizację dla par, bez organizacji przy okazji turnieju indywidualnego. Chcieliśmy sprawdzić, jak to się przyjmie i czy ludzie będą zainteresowani. Udało się zebrać 53 pary pomimo dużej konkurencji ze strony innych turniejów w Polsce. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni – mówił Dawid Szymkiewicz z Kieleckiego Stowarzyszenia Darta.
Jak dodał poziom sportowy turnieju stał na bardzo wysokim poziomie, a wśród uczestników można było dostrzec najlepszych darterów w Polsce. Jednym z nich był aktualny Mistrz Polski Mirosław Grudziecki, który miał świadomość, że nie będzie to łatwy dla niego turniej.
– Wiedziałem na co się piszę, to jest małe środowisko to też znamy się wszyscy doskonale. Gra w parach jest specyficzna, bo nie można grać w swoim rytmie tylko troszkę dłużej czekać na swój rzut, a to też się przekłada na poziom. Każdy przychodząc na taki turniej wie na co się pisze, ale dzisiaj zdecydowanie po zwycięstwo – dodał.
Mistrz Polski grający w parze z Augustem Żeromińskim pożegnał się z turniejem już na etapie ćwierćfinału, przegrywając z późniejszymi zwycięzcami.
Pierwszymi historycznymi deblowymi Mistrzami Kielc zostali Łukasz Jach i Piotr Maciejczak.
Więcej o tym ciekawym sporcie jakim jest dart opowiemy dzisiaj popołudniu w emisji specjalnej, którą rozpoczniemy o godzinie 16. Miło nam także dodać, że Radio eM jest oficjalnym partnerem medialnym Kieleckiego Stowarzyszenia Darta.
(Tekst i zdjęcia: Paweł Jańczyk)
http://emkielce.pl/sport/poznalismy-dartowych-mistrzow-kielc#sigProGalleriab4fd7f1281





![[Oceny Redakcji] Nieźle na tle (za)mocnego rywala](/media/k2/items/cache/853324a24feccf99c167ac0c7192f01b_L.jpg)


