Pokazali klasę. Wysokie zwycięstwo Akademików

czwartek, 10 października 2024 13:17 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Koszykarze UJK Kielce wygrali 109:79 z AK Iskrą Częstochowa w trzeciej kolejce 2. Ligi Mężczyzn. Najwięcej punktów dla Akademików zdobył Jakub Lewandowski.

Podopieczni Rafała Gila od początku pokazywali swoją wyższość nad rywalami. Po pierwszej kwarcie wygrywali 16 punktami. W kolejnej części gry powiększyli oni przewagę do ponad 20 oczek. Nieco słabsza końcówka pierwszej połowy zniwelowała różnicę do 14 punktów.

Druga połowa była nieco bardziej wyrównana, a rywale nawet zmniejszyli dotychczasową stratę. Czwarta kwarta to jednak popis Akademików, którzy odjechali zawodnikom z Częstochowy na 30 punktów (109:79).

Punkty dla UJK Kielce: Jakub Lewandowski – 30; Oskar Lesisz – 22; Wojciech Pisarczyk – 21; Sebastian Kania – 10; Stanisław Strojek – 9;   Dominik Wesołek – 7; Maciej Flisiak – 4; Adam Strojek, Dzmitry Makhnach, Norbert Cygan – 2.

Kolejny mecz gracze UJK Kielce zagrają w niedzielę (13 października) o godzinie 18. Na wyjeździe zmierzą się GMS Polaris KKS Tarnowskimi Górami. Transmisja na kanale YouTube Polskiego Związku Koszykówki.