Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Pięczek: Ta drużyna pokazała już nieraz, że może wszystko

piątek, 01 marca 2024 14:56 / Autor: Michał Gajos
Pięczek: Ta drużyna pokazała już nieraz, że może wszystko
Fot. Krzysztof Kolasiński
Pięczek: Ta drużyna pokazała już nieraz, że może wszystko
Fot. Krzysztof Kolasiński
Michał Gajos
Michał Gajos
– Pokazaliśmy w meczu z liderem PKO Ekstraklasy, że możemy rywalizować z każdym, nieważne, czy w domy, czy na wyjeździe – powiedział Marcel Pięczek, obrońca Korony Kielce przed niedzielnym spotkanie z Zagłębiem Lubin.

Nowy defensor Korony w minioną środę rozegrał pierwszy mecz złocisto-krwistych barwach. Nie zapamięta jednak tego momentu najlepiej. – Był to słodko-gorzki debiut. Wreszcie udało się zagrać dla Korony, ale nie udało się wygrać, a to był nasz cel. Czuję się bardzo dobrze, jeśli chodzi o fizyczność czy sprawy piłkarskie – ocenił.

Porażka w 122. minucie i odpadnięcie w ten sposób z ćwierćfinału Pucharu Polski uderzyło w serca zawodników ze zdwojoną siłą. Kielczanie chcą jednak przetransformować te złe doświadczenia w coś dobrego.

– Przegrać w ostatniej minucie to gorzka pigułka do przełknięcia, ale my uznaliśmy, że możemy przyjąć tę porażkę z podniesioną głową. Chcemy jednak te uczucia przekuć w serię zwycięstw – tego teraz potrzebujemy – przyznał.

Koroniarzom przyjdzie teraz zmierzyć się z Zagłębiem Lubin, a więc ekipą, która jeszcze w tym roku nie wygrała. Drużyna z Dolnego Śląska prześciga jedna zespół ze stolicy Świętokrzyskiego o pięć pozycji w tabeli.

– Sytuacja w tabeli jest trudna, ale trzeba pochodzić do każdego kolejnego meczu z podniesioną głową. Ta drużyna pokazała już nieraz, że może wszystko – dodał.

Początek niedzielnego starcia o godz. 16.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO