Pewne zwycięstwo Vive

sobota, 13 lutego 2016 21:03 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce pokonali w wyjazdowym starciu PGNiG Superligi drużynę MMTS-u  Kwidzyn. „Żółto-biało-niebiescy” po dobrej grze wygrali 32:25.

Spotkanie wyrównane było tylko do 9. minuty, później w odstępie zaledwie 120 sekund podopieczni Talanta Dujszebajewa odskoczyli na trzy bramki (7:4). Mistrzowie Polski do końca pierwszej połowy kontrolowali wynik meczu i do szatni schodzili prowadząc 19:15.

W drugiej odsłonie m.in. dzięki fantastycznym interwencją Marina Sego w bramce Vive zdołało powiększyć swoją przewagę. Chorwacki golkiper w całym spotkaniu zanotował 18 skutecznych obron. W 45. minucie „Żółto-biało-niebiescy” prowadzili 26:18, a Tałant Dujszebajew na ostatni kwadrans wprowadził młodego Branko Vujovicia. Ostatecznie kielczanie pokonali MMTS 32:25 i dopisali kolejne dwa punkty do swojego dorobku w PGNiG Superlidze.

Vive kolejne spotkanie rozegra we wtorek (16.02). „Żółto-biało-niebiescy” w Hali Legionów o 18.30 podejmą KPR Legionowo.

MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 25:32 (15:19)