Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Paweł Tomczyk nowym dyrektorem sportowym Korony Kielce

środa, 12 czerwca 2024 12:16 / Autor: Michał Gajos
Paweł Tomczyk nowym dyrektorem sportowym Korony Kielce
Paweł Tomczyk nowym dyrektorem sportowym Korony Kielce
Michał Gajos
Michał Gajos

Na środowej konferencji prasowej Karola Jakubczyka, tymczasowego prezesa Korony Kielce, sam zainteresowany poinformował o powołaniu na stanowisko dyrektora sportowego klubu Pawła Tomczyka.

O tej kandydaturze pisaliśmy już przed kilkoma dniami. Nowym dyrektorem sportowym klubu został były pracownik m.in. Rakowa Częstochowa, Paweł Tomczyk.

Pracował on w klubie mistrza Polski z 2023 roku w sezonie 20/21, ściągając za darmo późniejszą gwiazdę ligi, Iviego Lopeza, czy czterech zawodników Korony Kielce: Wiktora Długosza, Marcina Cebulę, Iwo Kaczmarskiego i Daniela Szelągowskiego. Później ten 43-latek pracował w Legii Warszawa i Motorze Lublin, gdzie był prezesem klubu.

– Chciałem podziękować za trzyletnią współpracę Pawłowi Golańskiemu, który wykonywał świetną pracę. Wiemy, że sobie poradzi w dalszej przygodzie. Przyszedł jednak czas na zmiany. Chcemy podnieść poziom sportowy. Umowę z panem Pawłem zakończyliśmy za porozumieniem stron. Liczę na to, że przekazanie obowiązków będzie wyglądało podobnie jak w przypadku moim i prezesa Jabłońskiego. Nowym dyrektorem sportowym będzie Paweł Tomczyk, a więc osoba z dużym doświadczeniem. Jest to człowiek na odpowiednim miejscu – powiedział Karol Jakubczyk, prezes Korony.

– W pierwszej kolejności chciałem podziękować za zaufanie. Przed nami duże wyzwania, natomiast wiemy, w jakiej sytuacji znajduje się klub. W ramach posiadanych możliwości postaramy się skompletować w jak najlepszy sposób skład drużyny i sztabu szkoleniowego – dodał nowy pracownik klubu. 

W jego zawodowym CV są jeszcze epizody w Legii Warszawa oraz Motorze Lublin, gdzie pełnił nawet funkcję prezesa klubu. 43-latek zastąpił na stanowisku Pawła Golańskiego. Były gracz Korony ma za sobą owocny czas na dyrektorskim stołku.

Za jego kadencji do Kielc trafili tacy piłkarze, jak: Nono, Xavier Dziekoński, Martin Remacle, Yoav Hofmeister, Ronaldo Deaconu, Dominick Zator, Marius Briceag.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO