Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Nie dla Wiadernego, tak dla Surgiela. Industria Kielce przedłużyła umowę ze skrzydłowym

czwartek, 06 czerwca 2024 19:13 / Autor: Michał Gajos
Nie dla Wiadernego, tak dla Surgiela. Industria Kielce przedłużyła umowę ze skrzydłowym
Fot. Industria Kielce
Nie dla Wiadernego, tak dla Surgiela. Industria Kielce przedłużyła umowę ze skrzydłowym
Fot. Industria Kielce
Michał Gajos
Michał Gajos

Władze Industrii Kielce zdecydowały się na parafowanie nowej umowy z Cezarym Surgielem. 22-latek będzie w przyszłym sezonie rywalizował o miejsce w składzie wyłącznie z Dylanem Nahi. Z listy konkurentów wypada Szymon Wiaderny.

Kielecki klub poinformował, że w zbliżającej się kampanii 24/25 o miejsce na lewem skrzydle rywalizować będzie tylko dwóch zawodników. Poza Dylanem Nahi na tej pozycji ma występować Cezary Surgiel, z którym zdecydowano się podpisać nową umowę.

Jak się okazuje, ten zabieg odbył się kosztem Szymona Wiadernego, z którym to z kolei kontrakt nie zostanie przedłużony. Klub zdecydował się na takie rozwiązanie, tłumacząc to potrzebą obdarzenia młodych graczy większą liczbą minut wraz ze zmniejszeniem konkurencji.

–  O chęci przedłużenia kontraktu z Czarkiem zdecydowały względu sportowe. Sztab szkoleniowy i ja bacznie się mu przyglądaliśmy i zdecydowaliśmy, że takie rozwiązanie będzie najlepsze. Skupiamy się na stałe na dwóch skrzydłowych, by partner Dylana miał jak najwięcej szans na grę i rozwój. Dla młodych właśnie gra jest najważniejsza, dlatego ani Czarek, ani Szymon nie powinien być trzecim zawodnikiem w tym wieku, tylko grać jak najwięcej. Właśnie dzięki doświadczeniu możemy się doczekać kolejnego w stu procentach wartościowego Polaka w składzie – mówi dyrektor sportowy klubu Michał Jurecki, cytowany przez kielcehandball.pl.

W zakończonym sezonie Orlen Superligi zdobył 78 goli, w Lidze Mistrzów dopisał sześć trafień. – Na lewym skrzydle w przyszłym sezonie chcemy mieć dwóch zawodników. Ktoś musi się rozwijać, a rozwija się, grając. Dlatego przez dłuższy czas prowadziliśmy obserwacje i wybraliśmy najlepsze z naszego punktu widzenia rozwiązanie. Myślę, że przez dwa lata pracy i on się dużo nauczył, funkcjonując w takim zespole – dodaje trener Industrii Kielce Talant Dujshebaev.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO