Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Mobilizacja na Magdeburg. „Wierzę, że będzie taka atmosfera, z jaką jeszcze nigdy się nie spotkałem”

wtorek, 23 kwietnia 2024 13:24 / Autor: Michał Gajos
Mobilizacja na Magdeburg. „Wierzę, że będzie taka atmosfera, z jaką jeszcze nigdy się nie spotkałem”
Mobilizacja na Magdeburg. „Wierzę, że będzie taka atmosfera, z jaką jeszcze nigdy się nie spotkałem”
Michał Gajos
Michał Gajos

Industria Kielce powalczy w środę o cenną zaliczkę przed rewanżem z Magdeburgiem. Pomóc w osiągnięciu celu ma wypełniona po brzegi Hala Legionów.

Kibice w Hali Legionów to ósmy zawodnik Industrii Kielce w domowych meczach. Nie jest to tylko wyświechtany truzim, przekonuje Talant Dujshebaev.

– W 2021 roku nie awansowaliśmy do Final Four i to my byliśmy zespołem, który najwięcej stracił na nieobecności kibiów. Jestem pewny, że gdybyśmy zagrali z ich wsparciem, to wygralibyśmy mecze, wyszlibyśmy z pierwszego miejsca w grupie i nie mielibyśmy problemów z żadnym zespołem. 99 procent to zasługa tego, co robią nasi zawodnicy, natomiast ten jeden procent jest waży niesamowicie dużo. W 2016 wygraliśmy Ligę Mistrzów także dzięki temu samu czynnikowi. Oni muszą robić to co zwykle i pół procenta więcej. Mamy najlepszych kibiców na świecie. Oni robią tyle, że możemy być tylko im wdzięczni. Wiemy, że w środę będzie jeszcze lepsza atmosfera – powiedział trener Industrii. 

Arkadiusz Moryto zauważył z kolei, że obecność i żywiołowe reakcje kieleckich sympatyków to nie tylko dodawanie wiatru w żagle gospodarzom, ale również podcinanie skrzydeł rywalom.

– Wierzę, że będzie taka atmosfera, z jaką jeszcze nigdy się nie spotkałem u nas w hali, choć trudno będzie mnie zaskoczyć, bo widziałem tutaj niesamowite cuda, ale liczę na to, że będziemy w optymalnej formie. Kiedy zaczyna się robić tak naprawdę gorąco, to kiedy siedzę na ławce, myślę: „muszą stracić”, bo jest taki dekoncentrujący hałas, że nogi i ręce zaczynają się trząść i piłka może wypaść z rąk w kluczowym momentach. Liczę, że tak będzie też w środę – dodał Arkadiusz Moryto.

Mobilizacja na to starcie już trwa. Klub upomina wszystkich sympatyków, którzy zjawią się w Hali Legionów, aby zająć swoje miejsca już na kwadrans przed początkiem zawodów. Dodatkowo, początek  rywalizacji poprzedzi specjalnie przygotowana na tę okazję oprawa – jej częścią będzie każdy z kibiców.

Początek pierwszego ćwierćfinału sezonu 23/24 Ligi Mistrzów o godz. 18:45.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO