Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Mistrzostwa Polski w bilardzie po raz kolejny w Kielcach

poniedziałek, 11 grudnia 2023 11:20 / Autor: Maciej Piętka
Mistrzostwa Polski w bilardzie po raz kolejny w Kielcach
FOT. Tomasz Kapłan
Mistrzostwa Polski w bilardzie po raz kolejny w Kielcach
FOT. Tomasz Kapłan
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Podobnie jak w zeszłym roku, Hotel Binkowski w Kielcach będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w bilardzie. Całość odbędzie się w dniach od 11 do 15 grudnia, a do stolicy województwa świętokrzyskiego zawitają jedni z najlepszych bilardzistów na świecie.

Wśród zawodników nie zabraknie przedstawicieli Nosanu Kielce. Karol Skowerski, Michał Turkowski, Sebastian Batkowski, Tomasz Kapłan, Bartosz Rozwadowski, Izabella Jońska i powracająca do gry Katarzyna Wesołowska – to oni będą reprezentować nasz region. Do rywalizacji przystąpią też pretendenci z całej Polski, między innymi wicelider rankingu światowego, Wiktor Zieliński.

– Mimo, że to mistrzostwa naszego kraju, to wystąpią tu zawodnicy, którzy są w czołówce światowej. Będziemy mogli zobaczyć jak duże umiejętności mają bilardziści w naszym kraju. Po zaznajomieniu z zasadami, sport ten ogląda się z dużą przyjemnością. Każdy kto gra w bilard rozrywkowo, na pewno będzie się dobrze bawił – mówi Maciej Urban, z biura prasowego mistrzostw.

Na potencjalnych zwycięzców czeka gratyfikacja pieniężna, rzeczowa (w postaci samochodu), ale też… nominacja do kadry narodowej.

– Pełna pula nagród wynosi do 55 tysięcy złotych. W jej skład wchodzi między innymi możliwość korzystania przez rok z toyoty corolli cross. Bardzo ważny jest też prestiż jaki czeka na przyszłego mistrza Polski – dodaje nasz rozmówca.

Ceremonia uroczystego otwarcia odbędzie się dziś o godzinie 15.00 w Hotelu Binkowski w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO