Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Koroniarze grają na wypożyczeniach

wtorek, 17 października 2023 13:32 / Autor: Piotr Okła
Koroniarze grają na wypożyczeniach
Fot. FB/NKP Podhale Nowy Targ
Koroniarze grają na wypożyczeniach
Fot. FB/NKP Podhale Nowy Targ
Piotr Okła
Piotr Okła

Kończąca się przerwa reprezentacyjna jest dobrym momentem na sprawdzenie tego, jak radzą sobie zawodnicy wypożyczeni z Korony Kielce. W sumie na kontraktach czasowych w innych klubach przebywa ośmiu graczy „żółto-czerwonych”.

W drugiej lidze gra pięciu zawodników.

Dwóch kielczan jest wypożyczonych do Wisły Grupy Azoty Puławy. Obrońca Radosław Seweryś wystąpił na boisku pięciokrotnie, asystując przy jednej bramce. Pomocnik Janusz Nojszewski zagrał natomiast w 10 meczach, w których zanotował jedną asystę. 

Dwanaście meczów w barwach Raduni Stężyca rozegrał natomiast Hubert Zwoźny. Prawy obrońca zanotował asystę, zobaczył dwie żółte oraz jedną czerwoną kartką.

W Stomilu Olsztyn występuje stoper Igor Kośmicki. 20-latek wystąpił w dziesięciu ligowych potyczkach, w których został napomniany pięcioma żółtymi oraz jedną czerwoną kartką.

Najpóźniej wypożyczonym zawodnikiem „żółto-czerwonych” był Jakub Górski. 21-latek zagrał w dziewięciu spotkaniach Stali Stalowa Wola. 

Na czwartym szczeblu rozgrywkowym cenne doświadczenie zbierają Jakub Osobiński i Adrian Bielka. 

Popularny „Osa” w drużynie Podhala Nowy Targ zagrał w jedenastu spotkaniach zachowując w nich trzy czyste konta. 20-letni pomocnik rozegrał natomiast sześć ligowych spotkań, notując jedną asystę.

Wypożyczony do maltańskiej Birkirkary FC jest natomiast Marceli Zapytowski. Bramkarz rozegrał cztery ligowe starcia, a w dwóch z nich jego zespół nie stracił bramki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO