SPORT
Korona zbiera pieniądze na odzież ochronną dla świętokrzyskich szpitali
Korona Kielce wraz ze swoimi partnerami zainaugurowała akcję, której celem będzie pozyskanie możliwie jak największych funduszy na pomoc świętokrzyskiej służbie zdrowia walczącej z pandemią koronawirusa. Jej hasło to: "Medycy z coroną nas nie obronią – liczy się czas".
Kielecki klub akcję organizuje z Fundacją DOGadanka, Korona Biznes Klubem, stowarzyszeniem Salutem oraz Kancelarią Frey & Frejowska. Liczy, że do akcji będą dołączać kolejni partnerzy.
"Chcemy w jak najkrótszym czasie pozyskać możliwie największe fundusze na nielimitowany zakup odzieży ochronną dla świętokrzyskich medyków na najlepszych dostępnych warunkach. Czas jest w obecnej sytuacji kwestią kluczową, a towar zamawiany będzie bezpośrednio z Chin", napisano na stronie internetowej kieleckiego klubu.
"Zwracamy się z apelem o solidarność i wsparcie do wszystkich firm, instytucji oraz osób fizycznych w naszym regionie. Liczymy, że dzięki Waszej pomocy, zaangażowaniu i szczodrości uda nam się wspólnie osiągnąć zamierzony cel. Każda wpłacona złotówka jest cenna i pozwoli na doposażenie oraz lepsze zabezpieczenie naszych medyków, przez co zwiększy się także bezpieczeństwo każdego mieszkańca naszego regionu. Dzisiaj gra do jednej bramki to gra, której stawką jest nasze zdrowie i życie", czytamy dalej.
Planem minimum jest zebranie 150 tys. złotych, co pozwoli na zakup 10 tys. maseczek jednorazowych maseczek chirurgicznych, 2 tysięcy maseczek profesjonalnych, tysiąca kombinezonów medycznych.
"Sytuacja jest dynamiczna, a my będziemy reagować na bieżąco. Obecnie planujemy przekazanie zakupionych materiałów medycznych dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Szpitala Powiatowego w Skarżysku, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze, a także innych świętokrzyskich szpitali potrzebujących wsparcia", czytamy na stronie Korony.
Darowizny można przesyłać na konto Fundacji DOGadanka o numerze:
98 1090 2040 0000 0001 3112 9482
Tytuł wpłaty: Darowizna na cele statutowe - COVID19
fot. Grzegorz Ksel