Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Jakubczyk: Postawiono przede mną cel - samofinansowanie się klubu. Chcę do tego doprowadzić

czwartek, 13 czerwca 2024 13:10 / Autor: Michał Gajos
Jakubczyk: Postawiono przede mną cel - samofinansowanie się klubu. Chcę do tego doprowadzić
Jakubczyk: Postawiono przede mną cel - samofinansowanie się klubu. Chcę do tego doprowadzić
Michał Gajos
Michał Gajos
W czwartek 13 czerwca odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem tymczasowego prezesa Korony Kielce, Karola Jakubczyka. Sternik klubu poinformował przedstawicieli mediów o planach Złocisto-Krwistych na najbliższy sezon.

Karol Jakubczyk zdradził z jakimi zaległościami finansowymi będzie musiał radzić sobie w najbliższym czasie kielecki klub. Jeśli chodzi o zobowiązania długoterminowe, ich suma opiewa na 10,4 milionów złotych. W krótszym terminie Korona musi z kolei wyciągnąć z klubowej kasy 800 tysięcy złotych.   

– Zobowiązania finansowe możemy spłacać w systemie ratalnym. Pamiętajmy, że z umów sponsorskich nie dostajemy pieniędzy w jednej w transzy, więc musimy mądrze zarządzać budżetem. System ratalny został wprowadzony przez Łukasza Jabłońskiego – zdradził Jakubczyk.

Co do wpływów i zasilania koroniarskiego budżetu, to prezes Jakubczyk intensywnie pracuje nad odnawianiem starych oraz kontraktowaniu nowych umów sponsorskich. Jednym z nowych partnerów kielczan będzie firma Formaster S.A właściciel marki Dafi.

Działania prezesa ma celu doprowadzenie do samofinansowania się klubu. – Postawiono przede mną cel - samofinansowanie się klubu. Chcę do tego doprowadzić. Pozyskuję w tym celu sponsorów – powiedział Karol Jakubczyk.

Niezwykle istotną kwestią, która może determinować wiele kolejnych ruchów oraz decyzji – w tym kadrowych – będzie osiągnięcie porozumienia z firmą Suzuki.  – Jestem po rozmowach z prezesem Suzuki. Czekamy na ich odpowiedź. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana. Utrzymanie kwoty, która obowiązywała do tej pory, będzie sprawiedliwym rozwiązaniem – dodał prezes kielczan.

Z drugim najważniejszym sponsorem Korony, firmą Lewiatan, pertraktacje są jeszcze melodią przyszłości. – Z firmą Lewiatan będę jeszcze rozmawiał. To marka, która ratowała ten klub. Oni mają w sercu Koronę – zauważył Jakubczyk.

Pieniądze, które uda się pozyskać z tytułu współpracy marketingowej, będą decydujące podczas kontraktowania nowych zawodników. I choć w ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji na temat ewentualnych transferów przychodzących, to Karol Jakubczyk pragnie dopilnować, aby kolejne plotki nie wylały się do opinii publicznej – w obawie o fiasko negocjacji. – Chcę, aby transfery odbyły się w ciszy, ale zostały ogłoszone z hukiem – przyznał.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO