Grad goli w Hali Legionów. Barcelona lepsza

sobota, 24 listopada 2018 19:29 / Autor: Piotr Natkaniec

Niestety nie udało się powstrzymać graczom PGE VIVE wielkiej Barcelony. Kielczanie przegrali 36:42 i tracą do Katalończyków już 4 punkty w grupie Ligi Mistrzów.

Do 10 minuty gra była bardzo wyrównana. Kielczanie z łatwością konstruowali akcje, a w bramce nieźle radził sobie Cupara. Kryzys przyszedł w drugiej części pierwszej połowy. Podopieczni Talanta Dujszebajewa zaczęli popełniać proste błędy i nie mogli rzucić gola przez 8 minut. Wykorzystała to Blaugrana, która po 17 minutach prowadziła 12:7. Kielczanie sukcesywnie zmniejszali straty. Do szatni schodzili przy wyniku 15:18.

W drugiej części gry worek z bramkami otworzyli mistrzowie Polski. Kulesz, Lijewski i Janc doprowadzili do kontaktu z Barceloną (18:19). Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Jeszcze na 20 minut przed końcem było 24:25, ale już minutę później po dwóch stratach zrobiło się 24:27. Później było tylko gorzej. Blaugrana punktowała zespół z Kielc rzucając bramkę za bramką. Wyjątkowo dobrze funkcjonował u gości element kontrataku, z którego łącznie zdobyli 13 goli, zaś PGE VIVE tylko 4.