Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Z cyklu "Gdzie dziś grają". Drużyna niewykorzystanego potencjału

piątek, 14 czerwca 2024 09:53 / Autor: Maciej Piętka
Z cyklu "Gdzie dziś grają". Drużyna niewykorzystanego potencjału
Z cyklu "Gdzie dziś grają". Drużyna niewykorzystanego potencjału
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Rozpoczynamy cykl tekstów „Gdzie Dziś Grają”. Zajmiemy się w nich losami piłkarzy "jedenastek", które szczególnie zapadły w pamięć kieleckich kibiców.

12 maja 2019 roku drużyna juniorów starszych Korony Kielce wygrała ze Śląskiem Wrocław 3:0. W ten sposób kielczanie zapewnili sobie tytuł młodzieżowych mistrzów Polski. Sprawdziliśmy gdzie dziś są piłkarze, którzy wybiegli wtedy na murawę.

Jakub Osobiński

Obecnie bramkarz MKS-u Kluczbork. Nie udało mu się wskoczyć na stałe do bramki Żółto-Czerwonych, choć rozegrał sporo spotkań w ich rezerwach. Przez moment był wypożyczony do Ruchu Chorzów. W swojej dotychczasowej karierze bronił również barw Podhala Nowy Targ.

jakubosobiński.jpg

FOT. NKP PODHALE

Bartosz Gawlik

To pierwszy na naszej liście z mistrzów Polski, który nie gra już w piłkę nożną. Po rocznym pobycie w rezerwach Korony trafił do… KTS-u Weszło, czyli klubu Krzysztofa Stanowskiego, właściciela Kanału Zero.

Mateusz Bartosiak

Pochodzący z Białej Podlaskiej zawodnik ma ustabilizowaną pozycję na poziomie centralnym. Choć nie przebił się w Koronie, to ta sztuka udała mu się już w Chojniczance Chojnice, gdzie zanotował aż 65 spotkań. Obecnie jest piłkarzem Skry Częstochowa.

Łukasz Bujak

Jedyny zawodnik w naszym zestawieniu, który… trafił za granicę. Po wielu wypożyczeniach do niższych lig i epizodach m.in. w Stali Sanok, wyjechał do Norwegii. Od września 2023 roku jest piłkarzem czwartoligowego Rakkestad IF.

Kornel Kordas

Lewy obrońca, który miał rozwiązać problemy Korony na tej pozycji. Po zdobyciu mistrzostwa trafił na rok do drugoligowego wtedy Widzewa Łódź. Wrócił do Kielc, a po rozegraniu 13 spotkań w pierwszej lidze, został piłkarzem KS Wiązownica, w którym gra do dzisiaj.

kordas22.jpg

FOT. WidzewToMY.net

Bartosz Prętnik

To kolejny z mistrzów Polski, który zakończył już swoją przygodę z piłką. Ostatni sezon w karierze spędził w Wigrach Suwałki, gdzie rozegrał 24 spotkania.

Piotr Lisowski

Jeden z bliźniaków, stanowiący o sile tamtej drużyny. W odróżnieniu od brata, nigdy nie udało mu się przebić w Koronie, choć zanotował ponad 80 występów w drugiej drużynie Żółto-Czerwonych. Grał też w Wiśle Puławy, a obecnie reprezentuje Siarkę Tarnobrzeg.

Dawid Lisowski

Podobnie jak pierwszy z braci, jest piłkarzem klubu z Tarnobrzegu. W odróżnieniu od niego zagrał jednak w 34 meczach pierwszej drużyny Korony. Szczególnie udany był dla niego sezon 20/21, gdzie długo był pierwszym wyborem Macieja Bartoszka na lewej stronie defensywy.

bracia_lisowscyfotsiarka.jpg

FOT. Siarka Tarnobrzeg

Artur Piróg

Środkowy napastnik, który całą dotychczasową karierę spędził w niższych ligach. Sporo grał szczególnie w rezerwach Korony i trzecioligowym ŁKS-ie Łagów. Obecnie kopie piłkę w Busku-Zdroju.

Jakub Górski

To jedyny piłkarz z tego pamiętnego meczu, który dalej jest graczem Korony Kielce. Ostatnio był podstawowym zawodnikiem Stali Stalowa Wola, w której zdobył 7 bramek i mocno pomógł w awansie do pierwszej ligi. Jego przyszłość wyjaśni się najbliższych dniach.

Daniel Szelągowski

Jeden z największych talentów tamtej ekipy. Zdobył mistrzostwo i dwa puchary Polski z Rakowem Częstochowa. Nie stał się jednak podstawowym piłkarzem „Medalików” i był wypożyczany do Warty Poznań, a ostatnio do Chojniczanki Chojnice. W rozwoju przeszkodziły mu kontuzję. Kilka dni temu rozwiązał kontrakt z Rakowem.

v22221dee348-0302-4fc9-9a21-4c43d5150656.jpg

FOT. Mateusz Kaleta

W drużynie mistrzów z 2019 roku było też wielu innych wyróżniających się zawodników. W tym: Wiktor Długosz (wypożyczony z Rakowa do Ruchu Chorzów), Paweł Sokół (były zawodnik Górnika Zabrze obecnie bramkarz Sandecji Nowy Sącz), Oskar Sewerzyński (rezerwy Korony Kielce), Zvonimir Petrović (Kotwica Kołobrzeg) i Mateusz Sowiński (Garbarnia Kraków).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO