SPORT
Dwie wygrane kwarty nie wystarczyły. Wyraźna porażka Akademików w Krakowie


Akademickie derby niestety nie dla kielczan. Zawodnicy AZS-u UJK Kielce przegrali z faworyzowanym AGH Kraków 90:110 w meczu przedostatniej, 29. kolejki, 2. ligi.
Podopieczni Rafała Gila dobrze rozpoczęli niedzielne starcie na parkiecie w Krakowie, wygrywając pierwszą kwartę 27:25. Wydawało się, że spotkanie może ułożyć się po myśli AZS-u UJK, jednak później inicjatywę przejęli gospodarze.
Druga kwarta okazała się dla kielczan wyjątkowo trudna — krakowianie narzucili swoje tempo i wygrali ją aż 35:14, budując solidną przewagę. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Mimo starań naszych zawodników trzecia część meczu również padła łupem AGH — 32:24. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach kielczanie wyszli z cienia rywali, wygrywając kwartę 25:18 i zmniejszając nieco straty.
Ostatecznie górą byli gospodarze. AGH Kraków, który w ligowej tabeli znajduje się kilka pozycji wyżej i walczy o czołowe miejsca, pokonał AZS UJK Kielce 110:90.
Teraz przed zespołem z Kielc ostatni mecz rundy zasadniczej. Już w najbliższą sobotę (29 marca) Akademicy podejmą we własnej hali GTK AZS II Gliwice. Początek spotkania o godzinie 18.00.





![[Oceny redakcji] Nie tylko karny. Świetny mecz Remacle’a](/media/k2/items/cache/2aa42bcf39e5470da0179e57f0a695ab_L.jpg)

![[FOTO] Karny nie wystarczył. Korona remisuje po golu w końcówce](/media/k2/items/cache/58bc3f46d4146d7a13b159f1e65050c4_L.jpg)
