Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Druga porażka z rzędu po rzutach karnych. Koroneczki wróciły z Poznania na tarczy

niedziela, 19 listopada 2023 11:35 / Autor: Michał Gajos
Druga porażka z rzędu po rzutach karnych. Koroneczki wróciły z Poznania na tarczy
Druga porażka z rzędu po rzutach karnych. Koroneczki wróciły z Poznania na tarczy
Michał Gajos
Michał Gajos

Zawodniczki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały w meczu 8. kolejki, oraz ostatnim starciu tego roku Ligi Centralnej, z Piłką Ręczną Poznań po serii rzutów karnych. To drugi taki przypadek w kolejnym spotkaniu z rzędu.

Kielczanki jechały do miasta koziołków po ubiegłotygodniowej porażce w rzutach karnych na własnym parkiecie z MTS-em Żory. Ich rywalkami były sąsiadki z ligowej tabeli, a więc szczypiornistki Piłki Ręcznej Poznań.

Zespół z Wielkopolski miał na swoim koncie 12 punktów, natomiast drużyna ze Świętokrzyskiego figurowała w stawce z dorobkiem 13 ”oczek”. I rzeczywiście, sytuacja w tabeli została podczas sobotnich zmagań wiernie odwzorowana na boisku.

Rywalizacja długimi falami toczyła się punkt za punkt. Choć obie drużyny potrafiły też wykorzystać gorszy moment rywalek i odskoczyć na dość solidny dystans. W pierwszej połowie cztery bramki przewagi wywalczyły sobie bowiem gospodynie (12:8), natomiast po zmianie stron to przyjezdne uciekły na pięć trafień (25:20).

W obu przypadkach kończyło się jednak na skutecznej pogoni przegrywających i finalnie mecz musiał rozstrzygnąć się w serii rzutów karnych, po remisie 34:34. Tam lepsze okazały się poznanianki, triumfując 4:2.

To była ostatnia ligowa partia Koroneczek w tym roku. Podopieczne Pawła Tetelewskiego wrócą do gry w styczniu, podejmując PreZero Radom.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO