Co za mecz Akademików! Pokonali niepokonanych rywali

niedziela, 27 października 2024 14:26 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Koszykarze UJK Kielce wygrali w wyjazdowym meczu z Basket Hills Bielsko-Biała 91:87 w meczu szóstej kolejki 2. Ligi Mężczyzn. Najwięcej punktów rzucił Jakub Lewandowski (22).

Przypomnijmy, że podopieczni Rafała Gila zajmowali przed tym meczem 13 miejsce w tabeli grupy C, mając jednak jeden zaległy mecz. Z kolei ich rywale z kompletem zwycięstw plasowali się na trzecim miejscu.

Pierwsza część gry była niezwykle wyrównana. Co chwilę zmieniało się prowadzenie, a całość zakończyła się remisem 25:25. Nie inaczej wyglądała druga kwarta, a drużyny dorzuciły do swoich zdobyczy po 20 punktów.

Podobnie rozpoczęła się druga połowa, jednak po kilku minutach Akademicy zaczęli przeważać swoją skutecznością i wyszli na sześciopunktowe prowadzenie. Bezradność gospodarzy została przełamana dopiero pod koniec czwartej kwarty. Pościg się jednak nie udał, a kielczanie wywieźli z Bielska-Białej cenne wyjazdowe zwycięstwo.

Punkty dla UJK Kielce: Jakub Lewandowski – 22; Wojciech Pisarczyk – 20; Dominik Wesołek – 15; Oskar Lesisz – 12; Dzmitry Makhnach – 12; Stanisław Strojek – 4; Adam Strojek – 3; Maciej Flisiak – 2.

Kolejny mecz podopieczni Rafała Gila rozegrają w środę (30 października) o godzinie 18:15 u siebie. Ich rywalami będą Niedźwiadki Przemyśl.