Brąz dla Chorwacji

niedziela, 31 stycznia 2016 17:43 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentacja Chorwacji wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Piłkarzy Ręcznych 2016, które odbywają się w Polsce. W meczu o trzecie miejsce zespół z Bałkanów pokonał 31:24 Norwegię.

Początek spotkania był wyrównany. W  13. minucie na tablicy wyników widniał remis 6:6. Wtedy po bardzo dobrej grze Chorwaci wywalczyli czterobramkową przewagę i do szatni schodzili prowadząc 15:11.

Świetnie w pierwszych dziesięciu minutach drugiej odsłony zaprezentowali się Norwegowie. W 40. minucie znowu był remis 17:17. Na kwadrans przed końcem spotkania Chorwaci rozpoczęli koncert bardzo dobrej gry i ostatecznie wygrali 31:24 i sięgnęli po brązowy medal EHF  Euro 2016.

W spotkaniu o brąz w barwach zespołu z Bałkanów zagrało dwóch zawodników Vive Tauronu Kielce. Manuel Strlek zdobył cztery bramki, Ivan Cupić nie zanotował żadnego trafienia.