Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Bilardowe mistrzostwa świata w Kielcach rozpoczęte

środa, 01 lutego 2023 12:15 / Autor: Michał Łosiak
Bilardowe mistrzostwa świata w Kielcach rozpoczęte
Bilardowe mistrzostwa świata w Kielcach rozpoczęte
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W Kielcach rozpoczęły się mistrzostwa świata w bilard 9-bil. Ponad stu najlepszy zawodników globu rywalizuje o tytuł na terenie Targów Kielce. W puli nagród jest prawie 1,5 miliona złotych.

Oczy całego bilardowego świata zwrócone są na stolicę województwa świętokrzyskiego. To właśnie w naszym mieście do zmagań o mistrzostwo świata przystąpiła absolutna czołówka.

– Nie mieliśmy wątpliwości, aby powierzyć organizację mistrzostwa Polaków. Polska jest jednym z naszych najsilniejszych członków. To wielkie wyzwanie, ale cieszę się jak to wszystko pięknie wygląda – wyjaśniał Ishaun Singh, prezes Światowej Federacji Bilardowej.

Wśród graczy jest obrońca tytułu – Amerykanin  Shane Van Boening, ale również lider światowego rankingu – Francisco Sanchez Ruiz z Hiszpanii.

– To wielkie organizacyjne wyzwanie. Wszyscy są zadowoleni z warunków, które zapewniliśmy i mamy ogromną rzeszę kibiców. Są z nami najlepsi zawodnicy na świecie – mówił Grzegorz Kędzierski, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego.

Nie zabrakło Polaków, w tym znajdującego się na siódmej pozycji wspomnianego zestawienia – Wiktora Zielińskiego, który jest największą nadzieją biało-czerwonych. Wśród trzynastu reprezentantów naszego kraju są też trzej przedstawiciele Nasanu Kielce. Tomasz Kapłan zmierzy się z Tajwańczykiem Ping Han Ko, Karol Skowerski z Kuwejtczykiem Abdullah Al-Anzi, a Sebastian Batkowski z Austriakiem Mario He. Jeden z naszych reprezentantów otrzymał „dziką kartą” w związku z absencją zawodnika Stanów Zjednoczonych.

–  Jestem skupiony na tym, żeby zaprezentować swój najlepszy bilard. To sport i trzeba być przygotowanym na wszystko. Jestem w stanie powalczyć o wyższe rundy, chociaż rywalizacja ze światową piątką w pierwszej rundzie nie będzie łatwa – mówił Radiu eM Kielce Sebastian Batkowski.

Rywalizacja potrwa do niedzieli (5 lutego). Finał zaplanowano na godzinę 18.30.

Pula nagród w całym turnieju to 325 tysięcy dolarów.

HARMONOGRAM MISTRZOSTW

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO