Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Bez obrotowych, z niesprzyjającą historią. Industria dokona niemożliwego w Paryżu?

czwartek, 22 lutego 2024 13:18 / Autor: Michał Gajos
Bez obrotowych, z niesprzyjającą historią. Industria dokona niemożliwego w Paryżu?
Fot. Aleksandra Sternak
Bez obrotowych, z niesprzyjającą historią. Industria dokona niemożliwego w Paryżu?
Fot. Aleksandra Sternak
Michał Gajos
Michał Gajos

Industria Kielce stanie dziś przed arcytrudnym wyzwaniem. Mistrzowie Polski zmierzą się w Paryżu z PSG w meczu 12. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Aby podtrzymać nadal realne szanse na bezpośredni awans do ćwierćfinału, kielczanie muszą wygrać nad Sekwaną. Problem w tym, że ta sztuka jeszcze nigdy nie udała im się w stolicy Francji.

Bilans dotychczasowych meczów na linii Kielce-Paryż to 15 spotkań (wliczając to towarzyskie starcie z 2015 roku). W 14 oficjalnych bataliach nie odnotowano jeszcze remisu – 6 razy wygrywali kielczanie, a na 8 zwycięstw zapracowali paryżanie.

Ostatnia potyczka obu drużyn pozwoliła na dopisanie szóstego triumfu przy nazwie Industria Kielce. Mistrzowie Polski pokonali najlepszy zespół Francji 30:29 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów trwającej kampanii.

Wielkie PSG, przyjeżdżające do Hali Legionów, ginie wśród dopingu kieleckich fanów. Od czterech konfrontacji przy ul. Drogosza drużyna spod Wieży Eiffla nie podniosła z parkietu choćby punktu. Sytuacja zmienia się jednak diametralnie, gdy rywalizacja przenosi się do Stade Pierre de Coubertin.

Tam z kolei to francuska konstelacja tępi potencjał żółto-biało-niebieskich scyzoryków. Zespół Talanta Dujshebaeva nie wygrał jeszcze w stolicy Francji i przeważnie zbierał tam surową lekcję szczypiorniaka. Jak w 2021 roku, gdy poległ aż 11 bramkami.

Kielczanie muszą więc dokonać niemal niemożliwego, aby utrzymać w garści realne szanse na bezpośredni awans do ćwierćfinału. Realizację tego celu zapewni im wygranie wszystkich trzech grupowych meczów. – Jedziemy zmienić historię. Jeżeli wygramy trzy mecze, wywalczymy bezpośredni awans – zapowiedział kirgiski szkoleniowiec.

Czwartkowa batalia będzie wyjątkowa dla wychowanka PSG, Dylana Nahiego. Skrzydłowy zamienił Paryż na Kielce w 2021 roku. – Będzie to dla mnie szczególny mecz. Teraz jestem w Kielcach i gram w tych barwach, dając z siebie wszystko. Teraz tak, jak za każdym razem, dam sto procent, aby wygrywać. Mam tam kilku przyjaciół i znam większości graczy paryżan. Będzie to wyjątkowa rywalizacja, ale w niej na parkiecie nie będzie przyjaciół – przyznał.

Najprawdopodobniej 24-latek zmierzy się ze swoim macierzystym klubem, występując na nowej dla siebie pozycji. Do listy kontuzjowanych dołączył bowiem jedyny – pod nieobecność Arstema Karaleka – obrotowy mistrzów Polski, Nicolas Tournat. Rodak Nahiego zerwał więzadło w stawie skokowym na ostatnim treningu przed wylotem do Francji.

Początek spotkania 12. serii gier fazy grupowej Ligi Mistrzów o godz. 20:45.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO