Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Złóż nowy wniosek o przyznanie świadczenia

piątek, 28 lipca 2017 12:16 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. kielce.uw.gov.pl
Dariusz Skrzyniarz

Aby nie stracić ciągłości wypłat pieniędzy z programu Rodzina 500+ od 1 sierpnia należy złożyć nowy wniosek o przyznanie świadczenia. Ma to związek z rozpoczynającym się niedługo kolejnym okresem świadczeniowym programu. Po złożeniu kompletnego i prawidłowo wypełnionego dokumentu do 31 sierpnia, przyznanie świadczenia oraz jego wypłata za październik nastąpi do końca tegoż miesiąca. Pieniądze również nie przepadną, jeśli złożymy wniosek do końca października. Spóźnialscy powinni liczyć się ze stratami wyrównań.

Jak mówi wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w funkcjonowaniu programu wprowadzone zostały zmiany, które powinny redukować zjawiska manipulowania dochodami w rodzinie, by otrzymać dodatek już na pierwsze dziecko. - Aby móc uznać utratę dochodu osoba powinna pozostawać bez pracy przez okres trzech miesięcy. Do tej pory niestety zdarzało się tak, że rodzic jednego dnia rezygnował z pracy, a za kilka dni nawiązywał stosunek pracy z tym samym pracodawcą – mówi wojewoda Agata Wojtyszek. Poprawki w ustawie dotyczą także deklaracji samotnych rodziców czy rodzin, w których opieka nad dzieckiem odbywa się naprzemiennie.

Niezmienne pozostają główne założenia programu Rodzina 500+, czyli m.in te dotyczące progów dochodowych i kwot świadczeń. W województwie świętokrzyskim z programu korzysta 130 tysięcy dzieci, które wychowują się w 85 tysiącach rodzin. Przypomnijmy, że wniosek można złożyć zarówno przez internet lub tradycyjnie w urzędzie.

Posłuchaj:

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO