REGION
Zgłoś się do Młodzieżowego Sejmiku. Rozpoczął się nabór


Ruszył nabór kandydatów na radnych trzeciej kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Zgłaszać mogą się zarówno uczniowie, jak i studenci.
Celem Młodzieżowego Sejmiku jest upowszechnianie idei samorządności i rozwijanie aktywności obywatelskiej wśród młodzieży. Gremium funkcjonuje podobnie jak Sejmik Województwa Świętokrzyskiego – radni zbierają się na sesjach plenarnych poprzedzonych posiedzeniami komisji. Zasada w nim 30 radnych, wybranych na dwuletnią kadencję.
Kandydować mogą mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, w wieku od 15 do 24 lat, uczniowie lub studenci. Ich kandydatury powinny zostać rekomendowane przez jeden z podmiotów działających na terenie województwa świętokrzyskiego: młodzieżową radę miasta, gminy lub powiatu, samorząd uczniowski szkoły ponadpodstawowej, samorząd studencki lub organizację pozarządową pracującą z młodzieżą lub na jej rzecz.
– Zależy nam na tym, aby zebrać zgłoszenia od chętnych, aktywnych młodych ludzi, reprezentujących różne środowiska i różne powiaty z województwa świętokrzyskiego. Młodzież we współpracy z ustawowym sejmikiem może wiele zmienić, opiniować ważne dla siebie akty prawne, stanowić organ doradczy w wielu istotnych kwestiach. Przykładem jest chociażby wielka aktywność młodzieżowych radnych przy opiniowaniu Strategii Rozwoju Województwa. Ich uwagi zostały zapisane w tym dokumencie. Tę współpracę bardzo sobie cenię – mówił Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
Rekrutacja kandydatów na radnych trwa do 16 maja.
– Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej urzędu i zapoznania się z procedurą naboru. Aktualizacje informacji pojawiać się będą również na profilu facebook Młodzieżowego Sejmiku – przypomniał Oskar Frydrych wiceprzewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
Więcej informacji udziela Kancelaria Sejmiku: tel. 41 342-11-00, e-mail: mlodziezowysejmik@sejmik.kielce.pl



![[WIDEO] Nieudany przemyt. Zamiast chusteczek… papierosy bez akcyzy](/media/k2/items/cache/d48beab28745a7873bd70d0d98f2f550_L.jpg)




