Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Wszystkich Świętych na drogach. Trzy wypadki, jeden z udziałem pijanego kierowcy

środa, 01 listopada 2017 09:46 / Autor: Radio eM
Radio eM

1 listopada to według policji jeden z najtrudniejszych dni na drogach. Na nasilony ruch nakładają się również charakterystyczne dla jesieni warunki pogodowe, co sprawia że o wypadek nie trudno. W całym kraju, także w naszym regionie Policja prowadzi akcję „Znicz”

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach od minionego weekendu świętokrzyscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. W czasie kontroli, funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Mundurowi kontrolują także trzeźwość kierowców oraz to, czy nie prowadzą oni pojazdu pod wpływem środków odurzających. Pod czujnym okiem policjantów znajdą się również piesi.

W ubiegłym roku w ciągu sześciu dni na przełomie października i listopada na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 23 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 29 osób zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 51 nietrzeźwych kierujących. Podczas prowadzonych działań mundurowi ujawnili 51 osób poruszających się poza terenem zabudowanym bez obowiązkowych odblasków.

17:00

Po godzinie 15 w miejscowości Brudzów w gminie Morawica 23-letni mieszkaniec gminy Pierzchnica kierujący samochodem osobowym zjechał do rowu i uderzył w studzienkę. Kierowca został przewieziony do szpitala. W wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu.

16:00

Na DK 74 w miejscowości Jacentów na odcinku Kielce - Sulejów samochód marki jaguar z nieustalonych przyczyn zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.Ruch odbywa się wahadłowo.

15:20

Przed godziną 15 na DK73 w miejscowosci Bronina na odcinku Busko-Zdrój-Stopnica doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została ranna. Ruch odbywa się objazdami przez miejscowość Bronina.

11:17

KIELCE: St. sierż. Karol Macek w Radiu eM: do chwili obecnej brak informacji o wypadkach na terenie Kielc. Uważajmy na siebie i myślmy również za innych. Przypominamy - szczegółowe informacje dotyczące dzisiejszej organizacji ruchu w Kielcach znajdziecie TUTAJ.

11:02

KIELCE: Jak donosi reporterka Radia eM, Iwona Gajewska-Wrona, dojazd do cmentarza na Piaskach jest płynny. Dobry dojazd do Kielc od strony Zagnańska.

10:40

KIELCE: Natężenie ruchu zdecydowanie wzrosło w Kielcach, w korkach można utknąć na Ściegiennego oraz ulicach sąsiadujących – na Husarskiej i Wapiennikowej. Na swoją kolej poczekamy jadąc Seminaryjską przed lewoskrętem w Jana Pawła II i Ściegiennego. Bardzo dużo aut jest na Sandomierskiej a także na odcinku drogi ekspresowej S74 w okolicach ronda w Cedzynie. Tam aktualnie można stracić najwięcej czasu

BUSKO-ZDRÓJ: Spore natężenie ruchu przy ul. Dmowskiego przy skrzyżowaniu z Langiewicza w pobliżu cmentarza. Przez centrum powinniśmy przejechać bez większych trudności.

JĘDRZEJÓW: Duże natężenie ruchu na ul. Kieleckiej prowadzącej do cmentarza komunalnego. Są trudności ze znalezieniem wolnych miejsc postojowych. Tłoczno również w okolicach Konarskiego przy cmentarzu komunalnym to przekłada się także na zagęszczenie ruchu na Klasztornej i Brzeźnicy.

ŁOPUSZNO: Ostrożnie na DW786/728 na wysokości cmentarza. Co jakiś czas tworzą się krótkotrwałe korki. Problemy ze znalezieniem wolnego miejsca na przycmentarnym parkingu. Jadąc dalej na zachód analogiczna sytuacja w KRASOCINIE.

MORAWICA: Korki na DK73 na trasie Kielce – Morawica od Piasecznej Górki do mostu na Nidzie. Dużo samochodów na trasie z Kielc na południe regionu.

WŁOSZCZOWA: Coraz większy ruch na Wiśniowej i Partyzantów (DW786) czyli w okolicach cmentarza parafialnego. Są jeszcze miejsca do parkowania przy parkingu w okolicach marketu na Wiśniowej. Dużo trudniej ze znalezieniem miejsc na osiedlu Brożka. Spokojniej na drodze dojazdowej do cmentarza komunalnego przy Młynarskiej.

8:05

Jak wynika z map monitorujących natężenie ruchu drogowego, w okolicach kieleckich cmentarzy jest spokojnie. Więcej aut jedynie w okolicach ul. Ściegiennego oraz Sandomierskiej w kierunku Cedzyny. Nie tworzą się póki co większe zatory. W regionie warto uważać na drogach wojewódzkich przebiegających w okolicach cmentarzy. Jezdnie są mokre, ale na przeważającej cześci regionu nie pada. Bezwietrzna pogoda zachęca do spacerów.

APEL POLICJI:

Pamiętajmy!

Wybierając się w długą podróż, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy!

By zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych, policjanci apelują do wszystkich kierowców:

  • Zachowujmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie w tym szczególnym okresie występować będzie zwiększone natężenie ruchu pieszych,
  • Prowadząc samochód nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na obowiązujące znaki drogowe, głównie w rejonie nekropolii. W okresie tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu,
  • Parkujmy samochód tylko w miejscach do tego wyznaczonych, w sposób umożliwiający ruch pieszych i innych pojazdów,

mjk | KWP

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO