Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wsparcie finansowe z PFRON dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności

wtorek, 14 kwietnia 2020 12:46 / Autor: Magdalena Nowak
Wsparcie finansowe z PFRON dla osób  z orzeczeniem o niepełnosprawności
Wsparcie finansowe z PFRON dla osób  z orzeczeniem o niepełnosprawności
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, które na skutek pandemii nie mogą korzystać z zajęć w placówkach oraz rehabilitacji, mogą składać wnioski o wsparcie finansowe w wysokości 500 zł miesięcznie.

Jak informuje Andrzej Michalski, dyrektor oddziału świętokrzyskiego PFRON, Fundusz uruchomił realizację programu "Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi." – Wsparcie skierowane jest do osób niepełnosprawnych, które są: uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, podopiecznymi dziennych domów pomocy społecznej, ośrodków rewalidacyjno-edukacyjnych oraz ośrodków rehabilitacyjno -edukacyjno -wychowawczych – wymienia dyrektor Michalski.  – Wnioski można składać bez konieczności wychodzenia z domu - poprzez System Obsługi Wsparcia finansowego ze środków PFRON na stronie https://sow.pfron.org.pl/. W imieniu osób z niepełnosprawnościami wnioski mogą złożyć rodzice lub opiekunowi prawni. W przypadku braku możliwości skorzystania z systemu SOW możliwe jest także złożenie wniosku za pośrednictwem poczty w  wyznaczonych przez samorządy Powiatowych  Centrach Pomocy Rodzinie zgodnie z miejscem zamieszkania wnioskodawcy – dodaje dyrektor.

W ramach programu wsparcie mogą również uzyskać  samorządy powiatowe, w tym Kielce, które jest miastem na prawach powiatu ,które uruchomią specjalne dodatkowe usługi dla osób z niepełnosprawnościami podczas epidemii. Pomoc udzielana jest w formie refundacji części wydatków poniesionych przez samorządy powiatowe do 100 tys. złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO