Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[WIDEO] Sytuacja hydrologiczna w regionie - Aktl.

środa, 03 maja 2017 22:44 / Autor: Radio eM
Radio eM

W ciagu "długiego weekendu" ustabilizowała się sytuacja na rzekach w województwie świętokrzyskim. Stan ostrzegawczy przekroczony jest jedynie na Czarnej Włoszczowskiej w Januszewicach koło Kluczewska oraz na Nidzie w Pińczowie - wynika z danych IMGW-BIP.

http://em.kielce.pl/administrator/index.php?option=com_k2&view=item&cid=18591#k2TabExtraFields

czwartek, 13:04 Aktualizacja: W związku z prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym, w zlewniach: Nidy, Czarnej Staszowskiej, Koprzywianki, Kamiennej, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa oraz w zlewniach zurbanizowanych, spodziewane są gwałtowne wzrosty poziomu wody do dolnej części strefy stanów wysokich, punktowo z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Obecnie występujące przekroczenia stanu ostrzegawczego w ciągu najbliższych godzin będą się utrzymywać.

W większości punktów pomiarowych województwie poziom rzek utrzymuje się w tzw. strefie stanów wysokich. Są jednak w regionie miejsca gdzie rzeki wystąpiły ze swych koryt, zalewając niezamieszkałe tereny rolnicze i lasy. Tak jest w przypadku Czarnej Włoszczowskiej i Pilicy na granicy województw świętokrzyskiego i łódzkiego.

Doskonale widać to na zdjęciach wideo wykonanych z powietrza. Można zobaczyć jak bardzo zmienił się krajobraz w wyniku kilkudniowych obfitych opadów deszczu. Poniżej zamieszczamy film nagrany na granicy powiatów włoszczowskiego i radomszczańskiego w środę, 3 maja. Zdjęcia dzięki uprzejmości J. Dragana.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO