Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

WFOŚiGW ogłasza Program Wsparcia Edukacji Ekologicznej

czwartek, 23 maja 2024 21:27 / Autor: Michał Łosiak
WFOŚiGW ogłasza Program Wsparcia Edukacji Ekologicznej
WFOŚiGW ogłasza Program Wsparcia Edukacji Ekologicznej
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Warsztaty, szkolenia, filmy, programy, czy wydarzenia – dofinansowanie na m.in. te cele proponuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w ramach Programu Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Jak mówi Jacek Skórski, prezes funduszu, celem jest podnoszenie świadomości dotyczącej czystego powietrza, odnawialnych źródeł energii, niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ale również ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

– Beneficjentami mogą być prawie wszyscy. Mówimy o osobach prawnych, jednostkach nieposiadających osobowości prawnej, które posiadają siedzibę na terenie naszego województwa i prowadzą statutową działalność w zakresie edukacji ekologicznej. Nabór nie dotyczy jedynie państwowych jednostek budżetowych – tłumaczy prezes WFOŚiGW.

JacekSkórski.jpg

Maksymalna kwota dofinansowania to aż 150 tysięcy złotych. Dzięki pieniądzom można zorganizować m.in. warsztaty, szkolenia, zajęcia w terenie, konferencje, seminaria, ale również wydarzenia edukacyjne oraz programy i kampanie, konkursy, filmy, czy też audycje radiowe, telewizyjne, internetowe, czy publikacje prasowe.

Na pierwszą część programu przeznaczono 3,9 miliona złotych. W tym roku do beneficjentów trafi ponad 1,3 miliona. Mają oni czas na składanie wniosków do 7 czerwca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO