Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

W sobotę kolejny Świętokrzyski Festiwal Smaków

wtorek, 30 kwietnia 2024 10:12 / Autor: Aleksandra Rękas
W sobotę kolejny Świętokrzyski Festiwal Smaków
Fot. Michał Łosiak/ Festiwal Smaków 2023
W sobotę kolejny Świętokrzyski Festiwal Smaków
Fot. Michał Łosiak/ Festiwal Smaków 2023
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Pyszne, regionalne produkty, kiermasz rękodzieła, lokalni producenci i najlepsze świętokrzyskie kapele – już czwartego maja startuje 8. Świętokrzyski Festiwal Smaków. Impreza obędzie się tradycyjnie w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Swoje produkty zaprezentuje gościom przeszło 120 wystawców. Stworzą oni kiermasz rękodzieła, produktów regionalnych i przysmaków - festiwal odwiedzą regionalni twórcy ludowi z ręcznie wykonanymi przedmiotami. Z kolei lokalni producenci będą oferowali takie produkty jak miody, wędliny, pieczywo, czy sery. Oprócz tego pojawią się wina, przetwory, soki, słodycze, nie zabraknie też dań z grilla.

Pierwszego dnia imprezy zostanie rozstrzygnięty konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich „Zróbmy sobie jaja” . Zgłoszono do niego dwanaście potraw, między innymi: tradycyjną zupę szczawiową, kapuścianą babę z jajami, ptaszki w gniazdku, jaja wsadzone czy łopuszańskie jaja na dziko.

Czas gościom będzie umilała najlepsza muzyka. Zagrają regionalne kapele i zespoły ludowe, a imprezę odwiedzi też znana blogerka kulinarna Magda (Smak Odzyskany).

Festiwal zacznie się czwartego i potrwa do piątego maja, w godzinach od 12 do 18. Wejściówki można wygrać na antenie Radia eM Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO