Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Uczyła się jeździć. Wjechała w… cmentarz

poniedziałek, 21 marca 2022 10:50 / Autor: Michał Łosiak
Uczyła się jeździć. Wjechała w… cmentarz
Fot. KPP Skarżysko-Kamienna
Uczyła się jeździć. Wjechała w… cmentarz
Fot. KPP Skarżysko-Kamienna
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Uszkodzone nagrobki, ogrodzenie cmentarza i zniszczone audi – to bilans samodzielnej nauki jazdy 19-latki ze Skarżyska-Kamiennej. Kobieta ćwiczyła manewry przed skarżyskim cmentarzem, nie posiadając prawa jazdy i ubezpieczenia.

W sobotni ranek policjanci skarżyskiej drogówki pojechali w rejon cmentarza na osiedlu Zachodnie, gdzie doszło do kolizji drogowej.

– Na miejscu zastali 19-latkę, która oświadczyła, że pożyczyła od znajomego audi i uczyła się jeździć. W pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie cmentarza. Była trzeźwa, ale nie posiadała uprawnień do kierowania. Samochód zaś nie miał wykupionej obowiązkowej policy OC. Na skutek kolizji uszkodzone zostały trzy nagrobki, ogrodzenie cmentarne oraz pożyczone audi – tłumaczy Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Policjanci sporządzili dokumentację z miejsca zdarzenia, a sprawą zajmie się sąd. 19-latka musi liczyć się ze sporymi konsekwencjami finansowymi. Odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. Będzie musiała także naprawić wyrządzone w mieniu szkody.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO