Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Uczniowie szkół im. Bohaterów Armii Krajowej wyruszą w trasę

środa, 31 maja 2023 15:39 / Autor: Aleksandra Rękas
Uczniowie szkół im. Bohaterów Armii Krajowej wyruszą w trasę
Uczniowie szkół im. Bohaterów Armii Krajowej wyruszą w trasę
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

115 uczniów z siedmiu świętokrzyskich szkół, mających patronów związanych z Armią Krajową, weźmie udział w rajdzie, które odbędzie się już w najbliższy piątek, 2 czerwca. W trasę wyruszą uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych.

Młodzi piechurzy pod opieką przewodnika wyruszą drugiego czerwca o godzinie 9, sprzed Hali Sportowej w Suchedniowie. Następnie przemaszerują szlakiem niebieskim w stronę Michniowa, gdzie zwiedzą Muzeum Martyrologii Wsi Polskich. Stąd przejdą do Rezerwatu Kamień Michniowski, a potem przemaszerują Górą Św. Barbary skąd rozciąga się piękny widok na Pasmo Klonowskie. Podsumowanie rajdu zaplanowano w Szkole Podstawowej we Wzdole Rządowym.

- Celem rajdu jest między innymi zdobycie przez uczniów wiedzy na temat działalności podziemia niepodległościowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem świętokrzyskiego. To także spotkanie z „żywą historią” zwiedzanie Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie z okazji 80. rocznicy Pacyfikacji Michniowa – mówi wicestarosta kielecki Tomasz Pleban.

Rajd ma także popularyzować turystykę pieszą i promować walory krajobrazowe Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Organizatorami rajdu są: Starostwo Powiatowe w Kielcach, Urząd Miasta i Gminy Suchedniów, Nadleśnictwo Suchedniów, Muzeum Wsi Kieleckiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO