Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Trio włamywaczy za kratkami. Ukradli jedzenie i alkohol

wtorek, 21 czerwca 2022 15:32 / Autor: Aleksandra Rękas
Trio włamywaczy za kratkami. Ukradli jedzenie i alkohol
Trio włamywaczy za kratkami. Ukradli jedzenie i alkohol
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nawet po dziesięć lat więzienia grozi trzem mężczyznom, którzy pod osłoną nocy włamali się do budki gastronomicznej w gminie Morawica. Choć rabusie w popłochu porzucili jedzenie i napoje wyskokowe w zaroślach, to wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Zgłoszenie o włamaniu do obiektu wpłynęło do policjantów o godzinie pierwszej, w nocy z soboty na niedzielę. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, sprawców już nie było.

- Stróże prawa potwierdzili zgłoszenie i znaleźli ślady, wskazujące, że ktoś wyłamał okno i wszedł do lokalu. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pobliski teren, gdzie znaleźli plecak z artykułami spożywczymi i alkoholem, który włamywacze ukryli w zaroślach – wyjaśnia Karol Macek z KMP w Kielcach.

Tej samej nocy zatrzymany został pierwszy ze sprawców – 26-latek, który nie miał w przeszłości kłopotów z prawem. W niedzielne popołudnie dołączył do niego 27-latek, dla którego także był to pierwszy konflikt z wymiarem sprawiedliwości. Ostatni z włamywaczy, 32-latek, był z kolei już mundurowym dobrze znany.

- Właściciel punktu gastronomii wycenił skradzione rzeczy na 480 złotych. W poniedziałkowe popołudnie trzej włamywacze stanęli przed obliczem prokuratora – dodaje Macek.

Cała trójka została objęta dozorem i musi wpłacić poręczenie majątkowe.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO