Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Szkoła Dyplomacji zakończona

poniedziałek, 11 grudnia 2023 09:33 / Autor: Michał Łosiak
Szkoła Dyplomacji zakończona
Szkoła Dyplomacji zakończona
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad 40 osób wzięło udział w IV. edycji Świętokrzyskiej Szkoły Dyplomacji. Uczestnicy zdobywali wiedzę na temat międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych oraz polityki zagranicznej.

W Grand Hotel Kielce odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz statuetek uczestnikom. Jak poinformował Kamil Kołbuc, prezes Fundacji im. Stefana Artwińskiego, kolejny sukces projektu to motywacja do dalszej pracy i rozwoju realizowanego działania, aby jeszcze lepiej spełniało oczekiwania uczestników.

– Chcemy być miejscem, które kształtuje przyszłych liderów z obszaru dyplomacji i stosunków międzynarodowych. Tym bardziej cieszy nas, że inicjatywa przyciąga tak wielu zainteresowanych. – dodaje.

Świętokrzyska Szkoła Dyplomacji wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistów posiadających nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale również praktyczne umiejętności, niezbędne do efektywnego działania w dynamicznym środowisku międzynarodowym.

– W trakcie zjazdów uczymy się istotnych kompetencji, m.in. wystąpień publicznych, protokołu dyplomatycznego czy zasad savoir-vivre. Poznajemy także zasady pracy w instytucjach i organizacjach międzynarodowych. Nasz projekt stwarza platformę do budowania sieci kontaktów z profesjonalistami z branży. W trakcie trwania programu, uczestnicy mieli okazję spotkać się z doświadczonymi dyplomatami, ekspertami w dziedzinie stosunków międzynarodowych oraz przedstawicielami instytucji międzynarodowych. Podczas podsumowania wydarzenia gościem specjalnym był Bartosz Marcinkowski, Zastępca Dyrektora Akademii Dyplomatycznej – zaznaczył Kamil Kołbuc.

Organizatorzy planują kontynuację inicjatywy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację im. Stefana Artwińskiego w ramach projektu Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach 2022-2024.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO