Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świętowali 20-lecie dawstwa krwi

piątek, 14 czerwca 2024 13:34 / Autor: Maria Karyś
Świętowali 20-lecie dawstwa krwi
Świętowali 20-lecie dawstwa krwi
Maria Karyś
Maria Karyś

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach świętowali dziś (14 czerwca) Dzień Krwiodawcy. Podczas akcji pod hasłem „20 lat celebrowania dawstwa krwi. Dziękujemy krwiodawcy” rozdawali nietypowe prezenty.

W akcję włączyło się Kieleckie Centrum Dietetyczne. Dawcy mogli skorzystać z bezpłatnej analizy masy i składu ciała oraz pozyskać informacje na temat odpowiedniej diety.

- Dawcy mogą się bezpłatnie dowiedzieć o zawartości tłuszczu, wody i mięśni w organizmie. Wyjaśniamy, jakie niebezpieczeństwa grożą przy nadmiernych kilogramach – mówiła Wioleta Obara, dietetyk.

Sadzonkami drzew podzieliło się Nadleśnictwo w Kielcach. Były też słodkie upominki.

- Nasi wychowankowie w ramach warsztatów szkolnych upiekli pierniki w kształcie serca. Wykonali również kartki dla dawców krwi. To jest taki mały gest od nas w ramach podziękowań – wyjaśniła Justyna Kaczmarczyk, psycholog Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Gackach.

Pan Bartłomiej dzieli się tym drogocennym lekiem już od 20 lat.

- To najprostszy sposób żeby komuś pomóc. To nic nie boli, nic nie kosztuje, wystarczy poświęcić godzinkę wolnego czasu. I to wszystko – opowiada.

Dla innych to jednak bardzo wiele. Krew ratuje zdrowie a nawet życie. Dzisiejsze wydarzenie to także okazja do nagrodzenia najbardziej zasłużonych dawców.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO