Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świetlice zadbają o dzieci. Są też pieniądze dla uczniów

czwartek, 25 stycznia 2024 10:52 / Autor: Michał Łosiak
Świetlice zadbają o dzieci. Są też pieniądze dla uczniów
Świetlice zadbają o dzieci. Są też pieniądze dla uczniów
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Masłów, Bodzentyn, Chmielnik, Busko-Zdrój – to tylko niektóre gminy, w których działalność świetlic środowiskowych nabierze rozpędu dzięki pięciu nowym projektom. Wsparcie otrzymał też Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku.

Pieniądze na ten cel pochodzą z Unii Europejskiej. Wsparcie to ponad 19,5 miliona złotych, a skorzystają z niego dokładnie 1532 osoby.

Wśród zadań jest pomoc świetlicom środowiskowym m.in. w gminie Masłów, Miedziana Góra, Sandomierz, Dwikozy, czy Secemin.

– To wspaniałe miejsca, które wspierane są dzieci i młodzież, ale również dorośli. Nad nimi czuwają wykwalifikowani wychowawcy. To placówki, gdzie najmłodsi mieszkańcy regionu mogą odrobić lekcję, rozwinąć swoje zainteresowania, czy pasje. Pomoc otrzymują również rodzice. Skorzystać będzie można m.in. z usług psychologa, czy psychiatry – tłumaczy Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

W ramach jednego z projektu powstanie 40 świetlic podwórkowych, z których skorzysta 600 dzieci oraz 80 wychowawców i wolontariuszy. Nie zabraknie warsztatów ekologicznych, nauki pływania, czy biwaków i rajdów.

Z kolei 124 przyszłych leśników będzie mogło wziąć udział w specjalistycznych szkoleniach i kursach oraz stażach zawodowych.

– Będą to profesjonalne kursy rozpisane na kilka poziomów. To dla nas duże wsparcie, stwarzające możliwość sfinansowania bardzo drogich szkoleń – mówi Jacek Wolski, dyrektor Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku.

Na ten cel zostanie przeznaczone ponad 1,2 miliona złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO