Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Studenci i uczniowie odebrali stypendia.

środa, 25 stycznia 2023 15:30 / Autor: Radio eM
Studenci i uczniowie odebrali stypendia.
Fot. Karolina Posłowska
Studenci i uczniowie odebrali stypendia.
Fot. Karolina Posłowska
Radio eM
Radio eM

W środę (25 stycznia) w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się specjalna konferencja, podczas której laureaci odebrali stypendia ministra edukacji za wybitne osiągnięcia edukacyjne i sportowe w roku szkolnym 2021/2022.

W uroczystości brali udział uczniowie, ich rodziny oraz Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty oraz Krzysztof Słoń, senator PIS, którzy wręczyli zdobywcom pamiątkowe dyplomy.

– Jest to 16 najwybitniejszych uczniów na całe województwo. Każda nagroda, każdy dyplom dodaje skrzydeł do dalszych sukcesów, dalszej pracy i wręczamy je z wielką przyjemnością. Zwycięzcy mogą przeznaczyć nagrodę na wszystko, co tylko zechcą – mówił Kazimierz Mądzik.

Podczas konferencji wojewoda świętokrzyski podziękował uczniom oraz rodzicom i nauczycielom, którzy odkryli i wzmocnili w zwycięzcach potencjał. Stwierdził, że bez właściwie rozwiniętego młodego człowieka, nie ma rozwiniętej ojczyzny i perspektyw. Podkreślił, że dążenie do doskonałości powoduje doskonalenie siebie i wzbogacanie wszystkich wkoło.

W 2022 roku w regionie złożono 67 wniosków o stypendium. Mogą ubiegać się o nie uczniowie i absolwenci szkół publicznych i niepublicznych, niepublicznych szkół branżowych II stopnia oraz szkół policealnych.

–  Stypendium jest motywacją do zdobywania kolejnych sukcesów. Takie wyróżnienie jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ mogę pokazać swoją wiedzę i siebie – powiedział Bartłomiej Czosnek, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Połaniec.

Autor: Karolina Posłowska                               

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO