Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Sprawa tragicznego wypadku w Boksyckiej. Jest akt oskarżenia

środa, 17 kwietnia 2024 08:55 / Autor: Aleksandra Rękas
Sprawa tragicznego wypadku w Boksyckiej. Jest akt oskarżenia
Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego/facebook
Sprawa tragicznego wypadku w Boksyckiej. Jest akt oskarżenia
Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego/facebook
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wracamy do sprawy tragicznego wypadku, do którego doszło 28 maja 2023 roku w miejscowości Boksycka. Kierowca pod wpływem alkoholu i narkotyków, Piotr M., zderzył się czołowo z kierującym fordem. Zginęło pięć osób. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła śledztwo w tej sprawie.

Jak przypomina Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Piotr M., usłyszał łącznie trzy zarzuty.

– Spowodowania w stanie nietrzeźwości, ponad 1,1 promila alkoholu we krwi, i pod wpływem narkotyków - kokaina i marihuana - wypadku drogowego, w którym śmierć poniosło pięć osób, a szósta doznała ciężkich obrażeń ciała. Także kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków oraz posiadania narkotyków w postaci marihuany i kokainy – wylicza Prokopowicz.

Piotr M. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. W toku śledztwa, zabezpieczono mienie podejrzanego na poczet przyszłych kar i środków karnych. Akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim skierowano 11 kwietnia.

– Piotr M. pozostaje tymczasowo aresztowany. Zarzucane mu czyny zagrożone są karami w wymiarach odpowiednio – do dwunastu, trzech i trzech lat pozbawienia wolności – uzupełnia Prokopowicz.

Śledczy czekają na wyznaczenie terminu rozprawy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO