Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Spędź majówkę z… Koziołkiem Matołkiem!

środa, 24 kwietnia 2024 14:20 / Autor: Aleksandra Rękas
Spędź majówkę z… Koziołkiem Matołkiem!
Fot. UMWŚ
Spędź majówkę z… Koziołkiem Matołkiem!
Fot. UMWŚ
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wspólna zabawa rozwijająca wyobraźnię, gry, zabawy, spektakle dla dzieci – to wszystko czeka na uczestników Literackiej Majówki, która odbędzie się już trzeciego maja. Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza.

Jak zachęca Aleksandra Stachniak, dyrektor Europejskiego Centrum Bajki, majówka w Pacanowie to bardzo kreatywny czas.

– Nasze atrakcje kumulować się będą w parku edukacyjnym „Akademia Bajki”, ale i główny budynek włączony będzie w akcję. W ramach Bajkowego Pociągu do Literatury, pojawią się stanowiska z najróżniejszymi warsztatami, będzie tworzenie pieczątek, bajkowe puzzle i gry planszowe, introligatorstwo, kolaż literacki – wylicza Stachniak.

Nie zabraknie wystaw nawiązujących do najbardziej znanych bohaterów bajek dla dzieci, takich jak Reksio, będzie również ekspozycja poświęcona dawnym ilustracjom książek dla maluchów.

– Największą atrakcją naszej majówki będzie spektakl „ Przygody Koziołka Matołka” , w reżyserii Ewy Lubacz. To długo wyczekiwane przedstawienie, nawiązujące do naszego głównego bohatera Pacanowa – mówi dyrektor centrum.

Literacka Majówka odbędzie się od godziny 12 do 17. Z kolei spektakl o przygodach Koziołka Matołka będzie wystawiony o godzinie 16 i 17, na sali widowiskowej. Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny, trzeba natomiast zarezerwować wejściówkę.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO