Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Siedem miliardów dla regionu. Przedstawiciele Komisji Europejskiej przyjadą do Kielc

sobota, 28 stycznia 2023 20:24 / Autor: Michał Łosiak
Siedem miliardów dla regionu. Przedstawiciele Komisji Europejskiej przyjadą do Kielc
Siedem miliardów dla regionu. Przedstawiciele Komisji Europejskiej przyjadą do Kielc
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Szczegóły dotyczący pieniędzy unijnych dla województwa świętokrzyskiego poznamy podczas specjalnej konferencji w Targach Kielce, która odbędzie się już we wtorek, 31 stycznia. Do stolicy regionu przyjadą przedstawiciele Komisji Europejskiej.

Przypomnijmy, że negocjacje dotyczące nowego rozdania funduszy unijnych zakończyły się w grudniu 2022 roku. Pieniądze, które mają trafić do województwa świętokrzyskiego to niespełna 1,5 miliarda euro, czyli około siedmiu miliardów złotych.

 – Jestem przekonany, że zapisy nowego programu są odpowiedzią na wyzwania stojące przed naszym województwem. Nie mam również wątpliwości co do tego, że mądrze i z wielką rozwagą wykorzystamy fundusze unijne, by stworzyć w regionie odpowiednie warunki do zrównoważonego, inteligentnego rozwoju we wszystkich istotnych obszarach – tłumaczy Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

W specjalnej konferencji dotyczącej szczegółów nowej perspektywy wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej – Angela Martinez Sarasola, kierownik Działu z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej oraz Muriel Guin, kierownik Działu z Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego.

– Największym sukcesem w tej nowej perspektywie jest ponad 60 milionów euro więcej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a także projekt „Dziś uczeń, jutro student” mający przygotować i zachęcić młodzież do wybierania kierunków technicznych na naszych uczelniach. Obecny Zarząd Województwa stara się poprawić sytuację na rynku pracy oraz sytuację demograficzną, motywować młodych ludzi do pozostawania w regionie – mówiła Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Pieniądze unijne w ramach nowego programu regionalnego skierowane będą przede wszystkim na rozwój przedsiębiorczości i infrastruktury, poprawę czystość wód i powietrza, wsparcie przedsięwzięć społecznych i edukacyjnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO