Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Rusza kolejny nabór w ramach Bazy Usług Rozwojowych

środa, 05 czerwca 2024 15:05 / Autor: Aleksandra Rękas
Rusza kolejny nabór w ramach Bazy Usług Rozwojowych
Rusza kolejny nabór w ramach Bazy Usług Rozwojowych
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Poprawa sytuacji na rynku pracy, podniesienie kwalifikacji czy zwiększenie szans na znalezienie zatrudnienia – to wszystko proponuje Baza Usług Rozwojowych. Już jutro, 6 czerwca, startuje kolejny nabór w Wojewódzkim Urzędzie Pracy.

Projekt Buduj swój Rozwój – Baza Usług Rozwojowych" jest skierowany do dorosłych mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Z dofinansowania skorzystają osoby, które będą chciały zdobyć kwalifikacje w zawodach deficytowych, wskazanych w Barometrze Zawodów.

- Nabór dedykowany wynika z faktu, że chcemy świadomie budować rynek pracy w województwie. Prowadząc liczne analizy dotyczące kondycji konkretnych zawodów dostrzegamy, jakie są tendencje i jesteśmy w stanie projektować nasze działania tak, aby efektywnie odpowiadać na zapotrzebowanie pracodawców – mówi Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Warunkiem skorzystania z dofinansowania jest także to, aby forma dokształcania, którą wybierze dana osoba, była zarejestrowana w Bazie Usług Rozwojowych. Dopłata wyniesie 90 procent wartości usługi – maksymalnie osiem i pół tysiąca złotych.

Nabór rozpocznie się o godzinie ósmej. Na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy zostanie udostępniony link do kalendarza rezerwacji . Każda osoba chcąca złożyć wniosek, najpierw będzie musiała zarejestrować się za pomocą internetowej platformy.

Wnioski będzie można składać do 20 czerwca lub do wyczerpania pieniędzy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO