Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Rodzina 500+ w nowym okresie świadczeniowym

czwartek, 02 listopada 2017 13:35 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Ponad 83 tysiące wniosków o przyznanie świadczenia Rodzina 500+ w nowym okresie zasiłkowym. Takimi danymi jak na ten moment dysponuje Świętokrzyski Urząd Wojewódzki a pochodzą one z 75 procent samorządów z terenu naszego regionu. To oznacza, że kolejne wnioski będą jeszcze rejestrowane. Przypomnijmy, że do końca października rodzice mieli czas na złożenie wniosku, by otrzymać świadczenie z wyrównaniem.

Czy w tym okresie świadczeniowym do większej liczby dzieci trafi rządowy program? - Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że wnioski z 25 procent samorządów nie zostały jeszcze zarejestrowane, można przypuszczać, że liczba rodzin i dzieci korzystających z programu będzie podobna do liczby w poprzednim okresie świadczeniowym. Mowa tutaj o ponad 130 tysiącach dzieci - mówi Anna Gromska, dyrektor wydziału polityki społecznej i zdrowia w urzędzie wojewody.

Wnioski o przyznanie świadczenia wciąż przyjmowane są w gminach. Jednak złożenie dokumentów w listopadzie nie poskutkuje wypłatą z wyrównaniem za październik.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO