Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Restauratorzy i właściciele lokali gastronomicznych pomagają uchodźcom

czwartek, 03 marca 2022 10:02 / Autor: Aleksandra Rękas
Restauratorzy i właściciele lokali gastronomicznych pomagają uchodźcom
Restauratorzy i właściciele lokali gastronomicznych pomagają uchodźcom
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W akcje pomocowe dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy włącza się coraz więcej kieleckich firm i przedsiębiorstw. Nie brakuje restauracji, czy punktów gastronomicznych które chcą wesprzeć uchodźców darmowymi posiłkami, zbiórkami, czy ofertami pracy.

ŻÓŁTY SŁOŃ

„Nie pozostajemy obojętni wobec tragicznych wydarzeń dotyczących naszych sąsiadów ze wschodu! We współpracy z kawiarnią Sisi Patisserie  pragniemy pomóc każdej osobie, która musiała uciekać z kraju, w którym rozpoczęła się wojna oraz wesprzeć osoby, które przyjęły uchodźców. ❤ Tym samym od poniedziałku (28 lutego) w godzinach od 12:00 - 15:00 na naszej tylnej sali na Zagnańskiej 49 w Kielcach będziemy organizować bufet w formie szwedzkiego stołu. Każda potrzebująca osoba która zjawi się w restauracji dostanie gorący obiad zarówno na miejscu jak i na wynos oraz deser z Sisi Patisserie (Ul. Zagnańska 49).”

DEL FAVERO

W lokalu znajdującym się przy placu Moniuszki 5B w Kielcach, odbywa się zbiórka na rzecz przebywających w naszym mieście uchodźców. Potrzebne są ubrania damskie – dresy w rozmiarach XXXL, XXL, XL, L, M.

Piekarnia Pod Telegrafem

„Osoby z Ukrainy zapraszamy DO NAS. Oferujemy w Kielcach darmowe noclegi dla 10 osób oraz zatrudnienie na różnych stanowiskach. Nasz smutek i żal związany z zaistniałą sytuacją pragniemy zamienić w rzeczywistą pomoc. Osoby zainteresowane prosimy o wiadomości tutaj - bezpośrednio na Facebooku lub o kontakt mailowy pod adresem: biuro@podtelegrafem.pl”.

TELEPIZZA

„Dzieje się dużo, to trudny pracowity czas. Pierwsza część posiłków została dostarczona przez nas pod Pałac Kultury i Nauki w Warszawie dla uchodźców po wielogodzinnej podróży. Mamy food trucki, jesteśmy w trakcie rozmów gdzie je skierować, aby nie powielać działań, a skierować nasze siły w miejsca, które jeszcze niedostatecznie zostały objęte pomocą! Zapewniamy, że jako Telepizza nie jest to nasza jedyna pomoc w tej jakże trudnej sytuacji”.

Całkowity dochód ze sprzedaży pizzy pierwszego marca, Telepizza przekazała na pomoc dla Ukrainy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO