Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Radni podzielili się w sejmiku na trzy kluby

czwartek, 16 maja 2024 13:31 / Autor: Maciej Piętka
Radni podzielili się w sejmiku na trzy kluby
FOT. świętokrzyskie.pro
Radni podzielili się w sejmiku na trzy kluby
FOT. świętokrzyskie.pro
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Podczas drugiej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego radni podzielili się na trzy kluby. Wbrew pogłoskom Trzecia Droga i Koalicja Obywatelska nie stworzyły jednego klubu.

Przypomnijmy, że pierwszy klub został utworzony już na pierwszej sesji. Stworzyli go radni wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości, a jego przewodniczącym został Grzegorz Socha.

Kluby opozycyjne ukonstytuowały się dopiero dziś. Największym z nich jest ten związany z Trzecią Drogą (7 radnych), któremu przewodzi Jolanta Tyjas.

– Faktycznie zostałam wybrana na przewodniczącą. Głównym celem naszego klubu jest oczywiście realizacja zadań związanych z rozwojem województwa. Jesteśmy bardzo doświadczoną grupą. Wielu radnych było też członkami poprzedniej kadencji a to również może być kluczowe – wyjaśnia Jolanta Tyjas.

Drugi klub opozycyjny stworzy Koalicja Obywatelska. Będzie się on składał z 6 radnych. Jego przewodniczącym została Renata Gruszczyńska. Z kolei Katarzyna Suchańska wybrana z ramienia Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców postanowiła nie dołączać do żadnego klubu i pozostanie niezrzeszona.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO