Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przed nami ferie. Niech będą bezpieczne!

czwartek, 26 stycznia 2023 12:22 / Autor: Aleksandra Rękas
Przed nami ferie. Niech będą bezpieczne!
Przed nami ferie. Niech będą bezpieczne!
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Na młodych ludzi czeka wiele zagrożeń, a zjawisko to potęguje się gdy pojawia się nuda i nadmiar wolnego czasu. Zadbajmy o to, by zaczynające się wkrótce ferie były bezpieczne – policjanci i wojewoda zachęcają do obejrzenia wyjątkowego spotu.

Środki odurzające, uzależnienie od Internetu, lekkomyślny stosunek do sportów zimowych. Przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń może być wiele.

- Sceny przedstawione w spocie bardzo często widziałem w rzeczywistości, w pracy lekarza. Niestety, młodzi ludzie zbyt pochopnie sięgają po używki. Nasze dzieci są często ofiarami przestępstw narkotykowych, a to jak to się dzieje obrazuje nam ten właśnie film. Przeciwdziałać należy także nadmiernemu korzystaniu z telefonów, laptopów. My, jako dorośli, musimy uczulać dzieci, wiele zależy od wrażliwości naszych podopiecznych – zauważa Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Spot prezentujący czyhające na młodzież zagrożenia zrealizowało Stowarzyszenie PASSA.

- Warto zwrócić uwagę na tematy, które w nim poruszyliśmy – cyberbezpieczeństwo, uzależnienia, bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To bardzo poważne zagrożenia, do których na pewno będziemy wracać w ramach naszych działań profilaktycznych – zapowiada Katarzyna Banasik, prezes Stowarzyszenia Passa.

W realizację spotu włączyli się świętokrzyscy policjanci.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO