REGION
"Pracownik szyty na miarę” się sprawdza!
Już 50 osób bezrobotnych i 43 pracodawców skorzystało z nowej formy aktywizacji zawodowej, w ramach projektu „Pracownik szyty na miarę”. Nowi pracownicy chwalą sobie rozpoczęcie kariery w ten sposób, zadowoleni są też pracodawcy.
„Pracownik szyty na miarę” to nowatorski projekt, który pomaga bezrobotnym znaleźć zatrudnienie. Z kolei pracodawcom proponuje konkretne działania, które ułatwiają znalezienie idealnych kandydatów do pracy.
- Jeszcze nigdy nie działaliśmy w tej formule. Program będzie funkcjonował do końca tego roku – zapowiada Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.
I, jak się okazuje, nowatorska formuła bardzo odpowiada młodym ludziom. Jedną z osób, która skorzystała z projektu jest Kamila Suliga.
- Po skończeniu studiów architektonicznych szukałam pracy w zawodzie, zależało mi na tym żeby zostać w Kielcach. Taką możliwość dał mi staż w ramach „Pracownika szytego na miarę”. Zdobyłam umiejętności praktyczne i ogrom wiedzy. Bardzo mogli mi współpracownicy i pracodawca – podkreśla.
Pracodawcą pani Kamili został Robert Sendkowski z „Monopi studio”.
- „Pracownik szyty na miarę” to program bardzo potrzebny, zwłaszcza osobom które zaczynają swoją karierę zawodową i dopiero odnajdują się na rynku pracy. Cieszę się, że znalazłem dobrego pracownika, przed nami na pewno wieloletnia współpraca – stwierdza.
Jak zauważa Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, aktywizacja młodych osób jest bardzo ważna.
- Chcieliśmy sprawdzić nowe sposoby na wsparcie osób bezrobotnych, do 30 roku życia. Drugą grupą osób, które skorzystały na naszym projekcie byli pracodawcy. Trafili do nich dobrzy pracownicy, którzy podnosili swoje kwalifikacje – wyjaśnia wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.
Partnerem projektu była Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach.
- Odpowiadaliśmy za rekrutację do projektu, do którego mogły zgłaszać się mikro i małe przedsiębiorstwa, a także młode osoby bezrobotne, między 18, a 29 rokiem życia. Zgłosiło się 143 kandydatów i 168 pracodawców. Cieszy nas tak duże zainteresowanie, ono wskazuje że projekt był potrzebny – wyliczała Magdalena Fogiel-Litwinek, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP.
„Pracownik szyty na miarę” realizowany był ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Jego wartość to dwa miliony złotych.