Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Poszukiwani są wolontariusze

piątek, 01 września 2017 13:47 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Stowarzyszenie Wiosna kompletuje w województwie świętokrzyskim armię ludzi o dobrych sercach. Trwa nabór wolontariuszy do dwóch projektów tej organizacji: do Szlachetnej Paczki nakierowanej na problemy rodzin w potrzebie i Akademii Przyszłości w ramach której młodzi ludzie pomagają dzieciom budować poczucie własnej wartości.

W Szlachetnej Paczce na terenie województwa świętokrzyskiego potrzebnych jest 540 wolontariuszy. Z kolei Akademia Przyszłości realizowana jest w Kielcach i poszukiwanych jest 70 pomocników. - Poszukujemy ludzi, którzy chcą wpływać na lokalną społeczność i zmieniać świat - mówi Jan Rogula, zaangażowany w wolontariackie projekty.

Przypomnijmy: Do Akademii Przyszłości kwalifikowane są dzieci, które mają problem z poczuciem własnej wartości czy borykają się z brakiem motywacji do nauki. Każdemu z uczestników projektu przydzielany jest jeden wolontariusz, tzw. SuperW. Zadaniem tej osoby jest podnoszenie samooceny, zachęcanie do działania i wspólne rozwiązywanie problemów dnia codziennego. Natomiast w Szlachetnej Paczce zadaniem wolontariuszy jest stworzenie bazy rodzin w potrzebie i znalezienie dobroczyńców, którzy zdecydują się przygotować świąteczne podarunki. W ten sposób wolontariusze chcą dać impuls do zmian i pokazać, że złą passę można przezwciężyć.

W realizacji projektów Stowarzyszenia Wiosna mogą pomóc osoby, które ukończyły 18 rok życia. Swoją kandydaturę można zgłosić za pośrednictwem strony szlachetnapaczka.pl.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO