Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Ponidzie i Miechów oczarowały pielgrzymów

sobota, 25 maja 2024 21:11 / Autor: Michał Kita
Ponidzie i Miechów oczarowały pielgrzymów
fot. s. Lidia Pociask OP
Ponidzie i Miechów oczarowały pielgrzymów
fot. s. Lidia Pociask OP
Michał Kita
Michał Kita

Za nami pierwsza z cyklu wycieczek organizowanych przez Radio eM i parafię Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. W sobotę 25 maja w sumie 59 osób przemierzyło najbardziej malownicze tereny zachwycającego Ponidzia i Ziemi Miechowskiej.

Jak mówi ksiądz Marian Fatyga, proboszcz parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach, wycieczki odbywają się pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”.

– Mogliśmy dziś zobaczyć przepiękne, skąpane w słońcu Ponidzie. Odwiedziliśmy Wiślicę, Pińczów, Busko-Zdrój, a także Skalbmierz. Odpoczywaliśmy w Rosiejowie, gdzie mogliśmy zjeść obiad. Na deser natomiast odbyliśmy wizytę na polach racławickich i pięknym Miechowie. W każdym z tych miejsc słychać radio eM, które towarzyszyło nam podczas naszej pielgrzymki – dodaje.

W wycieczce wzięła udział również siostra Lidia Pociask, ze zgromadzenia sióstr Dominikanek w Kielcach, która podkreśla, że było to dla niej ubogacające doświadczenie.

–Tereny, które dziś mogliśmy poznać, są niezwykłe pod każdym względem zarówno architektonicznym, jak i krajobrazowym. Ponadto możliwość wspólnego spędzania czasu i rozmów była niezwykle cenna – zaznacza.

Również osoby, które wzięły udział w sobotniej wyprawie, nie ukrywały zadowolenia.

– Było super, liczymy na jeszcze więcej takich wyjazdów, ponieważ można wiele zobaczyć, a przede wszystkim dowiedzieć się wielu niesamowitych rzeczy o ziemi, na której mieszkamy. Warto brać udział w tego typu wydarzeniach – oceniają pani Beata i pan Wiesław.

Kolejna wycieczka organizowana przez radio eM Kielce i parafię Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach odbędzie się w sobotę 13 lipca. Wówczas wszyscy chętni będą mogli odwiedzić Chmielnik, Szydłów, Rytwiany, Kurozwęki i Raków.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO