Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Policjanci apelują o rozsądek w trakcie wakacji

środa, 28 czerwca 2023 15:38 / Autor: Aleksandra Rękas
Policjanci apelują o rozsądek w trakcie wakacji
Policjanci apelują o rozsądek w trakcie wakacji
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wakacje to czas wymarzonych wycieczek. O to, by podczas letniego wypoczynku nie zapomnieć o rozsądku apelują policjanci. – Bez względu na to gdzie i z kim spędzimy najbliższe dwa miesiące, pamiętamy o bezpieczeństwie – podkreślają.

Czujnością powinniśmy wykazać się już podczas rezerwacji wakacyjnych wycieczek.

- Tanie oferty mogą kusić nas promocyjnymi cenami, warto upewnić się czy są realne – sprawdźmy opinie w Internecie, a także to, czy dany obiekt istnieje naprawdę. Jeśli chodzi o obozy i kolonie dla dzieci, organizatora koniecznie zweryfikujmy w bazie Ministerstwa Edukacji i Nauki – podpowiada mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Wspomniana strona to https://wypoczynek.mein.gov.pl/.

Rozwagę należy zachować także podczas samochodowych podróży. Wakacje to tradycyjnie czas wzmożonego ruchu na drogach wylotowych, a także w pobliżu atrakcyjnych turystycznie miejsc.

- Planując podróż autem, sprawdźmy koniecznie jego stan techniczny. Mowa między innymi o płynach eksploatacyjnych, ustawieniu świateł czy wyposażeniu. Warto to zrobić bez względu na długość trasy, by obyło się bez przykrych niespodzianek. Zawsze rozważmy też alternatywną drogę, w razie utrudnień w ruchu. Kierowcy oczywiście muszą zadbać o swój stan psychofizyczny – podkreśla policjantka.

Gdy na wakacje wybieramy się innymi środkami komunikacji, uważajmy w szczególnie zatłoczonych miejscach - na dworcach autobusowych, lotniskach, pociągach, czy w autobusach. To właśnie tam najczęściej grasują kieszonkowcy.

- Zawsze miejmy torebkę czy portfel w zasięgu pola widzenia, a gotówkę najlepiej schowajmy w kilku miejscach. Nie zabierajmy ze sobą zbyt wielu cennych przedmiotów i bądźmy ostrożni w kontaktach z nieznajomymi – apeluje Perkowska-Kiepas.

Wyjeżdżając na dłuższy okres, warto poprosić kogoś zaufanego o zaglądanie do naszego domu czy mieszkania.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO