Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

PFRON dofinansuje zakup elektrycznych wózków inwalidzkich

wtorek, 06 sierpnia 2019 12:51 / Autor: Magdalena Nowak
PFRON dofinansuje zakup elektrycznych wózków inwalidzkich
PFRON dofinansuje zakup elektrycznych wózków inwalidzkich
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o uruchomieniu w bieżącym roku naboru wniosków o dofinansowanie zakupu wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” .

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby spełniające kilka kryteriów. Muszą posiadać  znaczny stopień niepełnosprawności lub w przypadku osób od 16. roku życia - orzeczenie o niepełnosprawności. Kolejnymi warunkami są: zatrudnienie lub nauka, ewentualnie potwierdzone opinią eksperta PFRON rokowania uzyskania zdolności do pracy albo do podjęcia nauki w wyniku wsparcia udzielonego w programie oraz dysfunkcje uniemożliwiające samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie ręcznym.

Pozostałe warunki dofinansowania są opisane szczegółowo w załączniku do uchwały nr 49/2019 Zarządu PFRON z dnia 17 lipca 2019 roku „Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu Aktywny Samorząd w 2019 roku" znajdującej się na stronie www.pfron.org.pl oraz na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach www.pcpr.powiat.kielce.pl.

Wnioski dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach (zakładka Aktywny Samorząd) oraz w siedzibie tut. Centrum ul. Wrzosowa 44, 25 – 211 Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO