Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Osoby z niepełnosprawnością otrzymały wsparcie na rozwijanie działalności

piątek, 11 września 2020 12:26 / Autor: Marzena Rygiel
Osoby z niepełnosprawnością otrzymały wsparcie na rozwijanie działalności
Osoby z niepełnosprawnością otrzymały wsparcie na rozwijanie działalności
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał blisko 500 tysięcy złotych na utworzenie nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Z pomocy skorzysta łącznie 11 osób.

– Osoby z niepełnosprawnościami w ten sposób mogą znaleźć zatrudnienie. Dla pracodawców to także ogromne wsparcie. Przekazane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych środki pozwolą na rozwijanie firm. Trafi do nich później również dofinansowanie na wynagrodzenia dla tych osób. To szczególnie ważne, zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii – mówi Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Osoby takie nadal mogą ubiegać się o środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, a pracodawcy - o pieniądze na wyposażenie stanowiska pracy.

– Posiadamy jeszcze środki z programu obszaru wyrównywania różnic między regionami, prawie 450 tysięcy złotych. Ciągle można nadsyłać swoje wnioski – informuje Stefan Bąk, członek Zarządu Powiatu Kieleckiego.

Senator Krzysztof Słoń podkreśla, że powiat kielecki jest liderem w przekazywaniu pieniędzy dla osób niepełnosprawnych.

– One powinny być wspierane w sposób szczególny przez instytucje rządowe i samorządowe. Środki, które są w dyspozycji powinny być do nich kierowane, bo są to stabilne miejsca pracy, które dają utrzymanie nie tylko im, ale też ich rodzinom. Pokazuje to też, że przedsiębiorczość to nie tylko domena ludzi zdrowych, ale również tych, którzy borykają się ze swoimi trudnościami – podsumowuje senator Krzysztof Słoń.

Pieniądze trafiły do osób, które znalazły pomysł na własny biznes za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kielcach. Wnioski o środki finansowe można wysyłać pocztą tradycyjną do Starostwa lub złożyć bezpośrednio w Biurze Obsługi Klienta urzędu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO