Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Obwodnica będzie później. Ruszył drugi przetarg

poniedziałek, 24 lipca 2017 15:08 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Ogłoszony został kolejny przetarg na wykonanie obwodnicy Włoszczowy a przez to opóźni się budowa drogi omijającej miasto. Przypomnijmy, że poprzedni przetarg został unieważniony ponieważ zgłoszone oferty przekraczały plan finansowy na jeden etap inwestycji. Samorząd wojewódzki zamierza wydać na obwodnicę nie więcej jak 31 milionów złotych a najtańsza oferta opiewała na 46 milionów.

Kłopoty z inwestycją budzą zainteresowanie radnego sejmiku Bartłomieja Dorywalskiego. - Widzę jak sukcesywnie topnieją środki z przeznaczeniem na realizację tego zadania. Pierwotnie plan zakładał 80 milionów zł, potem 40-kilka milionów, w końcu przed przetargiem zakładana kwota spadła do 31 milionów. Wartość kosztorysowa pierwszego etapu obwodnicy Włoszczowy wynosi około 68 mln. Dlatego też apelowałem do marszałka i zarządu o to, by znalazły się środki na realizację tej inwestycji – mówił radny Bartłomiej Dorywalski.

Wicemarszałek Jan Maćkowiak przypominał, że plan finansowy był przyjmowany równocześnie z budżetem województwa i prognozą wieloletnią. - Ceny wynikające z przetargów, które są rozstrzygane w tym roku są dużo wyższe od cen zeszłorocznych. Stąd mamy większą różnicę między planowaną kwotą a kwotą proponowaną przez wykonawcę – wyjaśniał Jan Maćkowiak. - Gdy ta różnica nie jest zbyt duża, zazwyczaj rozmawiamy ze skarbnikiem województwa i próbujemy znaleźć brakujące środki – dodawał.

Rozstrzygnięcie kolejnego przetargu na obwodnicę Włoszczowy przewidziane jest na 7 września.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO