Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Notorycznie włamywał się do myjni. Grozi mu 10 lat więzienia

wtorek, 16 kwietnia 2024 14:30 / Autor: Aleksandra Rękas
Notorycznie włamywał się do myjni. Grozi mu 10 lat więzienia
Notorycznie włamywał się do myjni. Grozi mu 10 lat więzienia
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Czterokrotnie włamał się do jednej z myjni w gminie Zagnańsk, teraz grozi mu nawet dziesięć lat więzienia. Kłopotów przysporzył sobie 39-letni mężczyzna, który wpadł w ręce policjantów w niedzielę, 14 kwietnia.

Rabuś w jednej z myjni w gminie Zagnańsk pojawiał się od stycznia tego roku. Łupem złodzieja padały pieniądze, które znajdowały się w kasetkach przy odkurzaczach.

- Co ciekawe, miejsca skąd znikały pieniądze posiadały niewielkie ślady włamania. Łączną wartość poniesionych strat właściciel oszacował na kwotę 1200 złotych. Funkcjonariusze ustalili, kto stoi za tymi włamaniami. W minioną niedzielę rano udali się do gminy Zagnańsk, gdzie miał zamieszkiwać podejrzewany przez nich 39-latek – mówi mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Dojeżdżając na miejsce, mundurowi zauważyli suzuki, którym jechał mężczyzna. Gdy policjanci dali mu sygnał do zatrzymania… zignorował go i przyspieszył.

- Po kilkusetmetrowym pościgu, gdy jego auto na podmokłym terenie się ugrzęzło, porzucił je i uciekał pieszo. W niedługim czasie po tym zdarzeniu policjanci zatrzymali mężczyznę w okolicy jego miejsca zamieszkania. 39-latek swoje zachowanie tłumaczył strachem, bowiem nie dość, że nie ma prawa jazy to do tego wszystkiego doszła świadomość włamań, których się dopuścił – uzupełnia policjantka.

Szybko okazało się, że mężczyzna był wieloletnim pracownikiem tej myjni, co ułatwiło mu włamania. Odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO